Notowania

koalicja po-psl
11.12.2013 11:34

Zaskoczenie w Sejmie. Rządząca koalicja powiększyła się

Widmo wcześniejszych wyborów oddalone. Po długich negocjacjach klub PSL powiększył się o czterech posłów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Koalicja rządowa wzmocniona o czterech posłów. Całe koło Inicjatywa Dialogu przechodzi do Polskiego Stronnictwa Ludowego.

W skład koła Inicjatywa Dialogu wchodzą byli politycy Ruchu Palikota (obecnie Twojego Ruchu): Halina Szymiec-Raczyńska, Bartłomiej Bodio, Artur Bramora i Dariusz Dziadzio.

Szef PSL Janusz Piechociński już w listopadzie powiedział, że zaoferował czwórce posłów koła Inicjatywa Dialogu współpracę. Do transferu miało dojść przed głosowaniem wniosku o referendum edukacyjne.

Klub PSL liczył do tej pory 29 posłów, a koalicja PO-PSL ma 232 głosy. Wymagana większość wynosi 231. Po tym transferze koalicja rządowa ma 236 posłów.

Czytaj więcej w Money.pl
Rząd Donalda Tuska na półmetku. Czas na podsumowanie Politycy PO chwalą się reformą emerytur i inwestycjami. Skrajna niekompetencja i celebryctwo - atakuje opozycja.
Piechociński o tym, czego boi się PSL Według szefa PSL, już niedługo będziemy mogli przekonać się, jak posłowie koalicji zagłosują w ważnych kwestiach.
Zmiany w OFE. Graś nie rozumie premiera Na dzisiejszym posiedzeniu odbędą się trzy czytania projektu zmian. O tak szybkim tempie prac krytycznie wypowiadał się były premier Jerzy Buzek.
Tagi: koalicja po-psl, koalicja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz