Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zastąpił Sawickiego. Mówi co zrobi na początek

0
Podziel się

Stanisław Kalemba objął stanowisko ministra rolnictwa w następstwie afery taśmowej.

Zastąpił Sawickiego. Mówi co zrobi na początek
(Reporter)
bDzVGMJN

Stanisław Kalemba zapowiedział, że pierwszym zadaniem w jego kadencji będzie nadzór nad uzdrowieniem sytuacji w spółce Elewarr. Afera taśmowa, związana z tą spółką, doprowadziła do dymisji jego poprzednika, Marka Sawickiego.

- _ Tu są rzeczy naganne i trzeba je uporządkować, ale zgodnie z prawem. Elewarr podlega pod Agencję Rynku Rolnego i tutaj stosowne działania musi podjąć jej prezes, a my będziemy to nadzorowali. Nie kryję, że mamy plan uzdrowienia tej sytuacji, ale nie będę mówił szczegółów _ - tłumaczy Kalemba

POSŁUCHAJ STANISŁAWA KALEMBĘ:

źródło: IAR

bDzVGMJP

Nowy szef resortu zapowiedział również, że będzie zabiegał w Unii Europejskiej o fundusze dla polskiej wsi.

_ - Będziemy zabiegali o jak najlepsze warunki. Pierwszy filar to jest sprawa płatności bezpośrednich. Wszystko na to wskazuje, że będą one większe niż były w poprzedniej perspektywie, żeby zbliżyć je jak najbardziej do średnich unijnych. Ale też bym zwrócił uwagę, że w innych funduszach też są środki, które powinny być przeznaczone na wieś _ - wyjaśnia nowy minister rolnictwa.

POSŁUCHAJ STANISŁAWA KALEMBĘ:

źródło: IAR

bDzVGMJV

Stanisław Kalemba zadeklarował konsekwentną realizację wcześniejszego postulatu, by po sprywatyzowaniu Krajowej Spółki Cukrowej jej właścicielami zostali plantatorzy i pracownicy tej branży. Jego zdaniem wielką słabością naszego rolnictwa jest brak udziału plantatorów w przetwórstwie. Szef resortu zamierza rozmawiać w tej sprawie z ministrem skarbu, któremu obecnie podlega spółka. Ma ona w tej chwili około 40-tu procent w krajowym rynku cukru.

Czytaj więcej w Money.pl
Minister rolnictwa z PSL to koniec szans na reformę KRUS _ - Z Sawickim byłaby szansa, z Kalembą jej nie będzie - _mówią nieoficjalnie posłowie PO.
Pawlak o nowym ministrze: Nie traćcie ducha Dziś premier Donald Tusk ma wskazać nowego szefa resortu.
Kalemba mówi, jak odbiera go premier Dziś Donald Tusk ma zdecydować, czy polityk PSL pokieruje resortem rolnictwa.
bDzVGMKq
KOMENTARZE
(0)