Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zbrojenia w Rosji. Rakiety Iskander-M rozlokowane na południu

0
Podziel się:

Kompleksy rakietowe rozlokowane w Kraju Krasnodarskim, mogą niszczyć cele w basenie Morza Czarnego.

Zbrojenia w Rosji. Rakiety Iskander-M rozlokowane na południu
(Digr/CC/Wikipedia i defensetech.org/GFDL)

Rosja ustawiła rakiety Iskander-M na swoich południowych granicach. Informację taką przekazał dziś wiceminister obrony Arkadij Bachin. Wcześniej resort obrony potwierdził, że kompleksy rakietowe zostały już rozmieszczone w obwodzie kaliningradzkim.

Rakiety, które znajdują się na północy Rosji, obejmują swoim zasięgiem Polskę, Litwę, Łotwę i Estonię oraz część Niemiec. Te, które dziś stanęły w Kraju Krasnodarskim, mogą niszczyć cele w basenie Morza Czarnego. Na południu Rosji rozlokowano na razie jeden dywizjon wyposażony w kompleksy Iskander-M. Kolejne dwa mają tam trafić w 2014 roku.

Moskwa zapewnia, że jej działania nie naruszają międzynarodowych uzgodnień. Jednocześnie rosyjscy eksperci podkreślają, że proces rozlokowywania nowoczesnych systemów rakietowych oraz stacji radiolokacyjnych trwa już od dawna i związany jest z rozbudową w Europie amerykańskiej tarczy rakietowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosyjskie rakiety przy polskiej granicy Niemiecka prasa powołuje się na tajne zdjęcia satelitarne, mające być dowodem na rozmieszczenie dwucyfrowej liczby rakiet.
Rosja szykuje się już do wojny. Tworzy... Eksperci wiążą decyzje rosyjskich władz z możliwością wybuchu konfliktów zbrojnych na Kaukazie oraz z przyszłoroczną olimpiadą w Soczi.
Rosyjscy podatnicy ratują koncern zbrojeniowy Kreml zamierza zamówić dużą partię rakiet. Dla firmy Iżmasz to zastrzyk finansowy, który pozwoli jej przetrwać na rynku.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)