Notowania

bogdan klich
04.03.2009 16:22

Zbrojeniówka wyjdzie na ulice

W piątek związkowcy zaprotestują w Warszawie przeciwko cięciom w kontraktach na broń.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartosz Bator)

Związkowcy ze zbrojeniówki wyjdą na ulice Warszawy. Sekcja krajowa przemysłu obronnego NSZZ Solidarność podtrzymała decyzję o zorganizowaniu w piątek manifestacji przeciw niepewnej przyszłości przedsiębiorstw zaopatrujących polską armię.

Bezpośrednim powodem akcji protestacyjnej jest niezadowolenie strony związkowej z wtorkowego spotkania z przedstawicielami MON, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwa Skarbu Państwa - poinformowała komisja zakładowa _ S _ w radomskiej Fabryce Broni Łucznik.

* [ MON ma tajny plan modernizacji armii ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mon;ma;tajny;plan;modernizacji;armii,242,0,431602.html )
* [ Szczygło: Cięcia w MON były błędem ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/szczyglo;ciecia;w;mon;byly;bledem,175,0,429743.html )

- _ Liczyliśmy, że rząd przedstawi szczegółowe informacje na temat najbliższej przyszłości przedsiębiorstw sektora obronnego, tymczasem po tym spotkaniu czeka nas 3-4 miesiące niepewności _ - mówią związkowcy. _ Nikt nie odpowiedział na pytanie, za co pracownicy i ich rodziny mają przeżyć ten czas _- twierdzą.

W poniedziałek minister obronyBogdan Klichpodpisał plan modernizacji technicznej sił zbrojnych RP w latach 2009-2010. Umożliwia to kontynuację niektórych przetargów i renegocjację już zawartych umów.

Według prezesa spółki Bumar Edwarda Nowaka, najważniejsze jest, by jak najszybciej rozpocząć negocjacje z ministerstwem w sprawie kontraktów - najpierw dla spółki, potem dla konkretnych zakładów. Od tego, jak prędko rozpoczną się negocjacje, uzależniona jest normalną pracę firm. Zakłady Bumaru realizują na razie kontrakty zagraniczne i zamówienia wynikające z aktualnych potrzeb.

W planowanym na blisko 25 mld zł tegorocznym budżecie MON Rada Ministrów poleciła znaleźć ponad 1,9 mld zł oszczędności.

* [ O kryzysie finansowym czytaj w serwisie specjalnym Money.pl ]( http://www.money.pl/kryzys/ )
Tagi: bogdan klich, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz