Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zderzenie pociągów. Ministrowie chwalą ratowników

0
Podziel się:

Zidentyfikowanych jest już dziewięć osób, które zginęły w katastrofie - poinformował minister spraw wewnętrznych.

Zderzenie pociągów. Ministrowie chwalą ratowników
(PAP/Grzegorz Michałowski)

Minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki złożył kondolencje wszystkim bliskim ofiar katastrofy pod Szczekocinami, w tym krewnym obywatelki USA. Trzy osoby ranne w zderzeniu pociągów są nadal w ciężkim stanie. Członkowie rządu podsumowali dotychczasową akcję ratowniczą po tym, jak wczoraj doszło do zderzenia dwóch pociągów pasażerskich.

Minister Cichocki podsumował akcję ratownicza przeprowadzoną na miejscu tragicznej katastrofy kolejowej. - _ Pasażerowie bardzo szybko powiadomili o służby ratunkowe. Do zderzenia doszło o 20.57, a minutę później straż pożarna już wiedziała o wypadku. O 21.05 - pierwsza jednostka straży pożarnej ze Szczekocin dotarła na miejsce katastrofy. Po pół godzinie było tam już sześć jednostek _- Cichocki relacjonował przebieg pierwszej fazy akcji ratowniczej.

Zidentyfikowanych jest już dziewięć osób, które zginęły w katastrofie. - _ Pięć kolejnych osób wstępnie zidentyfikowano na podstawie dokumentów i teraz będziemy to weryfikować _- dodał minister spraw wewnętrznych.

Cichocki zaznaczył też, że przeszkolone psy przeszukujące teren katastrofy i wraki pociągów nie znalazły już więcej osób. Nie można jednak wykluczyć, że w zmiażdżonych wagonach mogą być jeszcze jakieś ofiary.

Katastrofa kolejowa pod Zawierciem

  • fot: PAP/Jacek Bednarczyk
  • fot: PAP/Andrzej Grygiel
  • fot: PAP/Jacek Bednarczyk [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif height=13 ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/katastrofa-kolejowa-pod-zawierciem-g411354.html)

Rzeczy pozostawione w pociągu przez pasażerów są przewożone przez policję na komisariat w Szczekocinach, gdzie będą segregowane, a następnie podróżni będą mogli je stamtąd odbierać - dodał minister Cichocki.

Sławomir Nowak, minister transportu, który uczestniczył w konferencji prasowej, powiedział że wczorajsze zderzenie pociągów to największa katastrofa po 1989 r. - _ Jak do tego doszło bada teraz komisja wypadków kolejowych. Dlatego prosimy o powstrzymanie się przed dywagacjami i rozdzielaniu winy za katastrofę do czasu skończenia raportu komisji badającej wypadek _- zaapelował minister Nowak.

Minister transportu stwierdził, że odcinek szlaku, na którym doszło do katastrofy jest zmodernizowany, podobnie jak dwa najbliższe posterunki kolejowe. - _ Dlatego tak zaskakująca jest ta katastrofa _ - przyznał Nowak.

Minister potwierdził za to, że zidentyfikowano na razie ciała dwóch maszynistów.

O katastrofie kolejowej pod Szczekocinami czytaj w Money.pl
Można było zapobiec zderzeniu pociągów - uważają eksperci Powodem katastrofy może być modernizacja kolei, która powoduje chaos w pracy osób odpowiedzialnych za ruch na torach.
Znaleziono "czarne skrzynki" z rozbitych pociągów Zapisy z rejestratorów lokomotyw pomogą w wyjaśnianiu przyczyn katastrofy pod Szczekocinami.
Wypłacą odszkodowania rodzinom ofiar Przewoźnicy do których należały pociągi uczestniczące w katastrofie zapowiedzieli rekompensaty także dla rannych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)