Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zdradzili, kiedy ogłoszą strajk w JSW

0
Podziel się:

Jeśli do końca maja nie dojdzie do podpisania wszystkich porozumień w związku z prywatyzacja Jastrzębskiej Spółki Węglowej, przeprowadzimy
strajk generalny - ostrzegają związkowcy z JSW.

Zdradzili, kiedy ogłoszą strajk w JSW
(jsw.pl)

Jeśli do końca maja nie dojdzie do podpisania wszystkich porozumień w związku z prywatyzacja Jastrzębskiej Spółki Węglowej, przeprowadzimy

strajk generalny - ostrzegają związkowcy z JSW.

Zajęcie takiego stanowiska jest reakcją na decyzję ministra gospodarki Waldemara Pawlaka o podpisaniu uchwały walnego zgromadzenia Jastrzębskiej Spółki Węglowej
w sprawie zgody na jej upublicznienie. Jak podkreśla Roman Brudziński z międzyzakładowego komitetu protestacyjnego, podpisane ostatnio porozumienie nie zakończyło sporu zbiorowego.

POSŁUCHAJ PRZEDSTAWICIELA ZWIĄZKOWCÓW:

- _ Domagamy się realizacji jeszcze dwóch, głównych postulatów, które nie _
_ zostały spełnione _ - tłumaczy Roman Brudziński szef Solidarności w JSW. Chodzi m.in. o konkretne rozwiązania dotyczące przydziału akcji dla pracowników spółki.

POSŁUCHAJ PRZEDSTAWICIELA SOLIDARNOŚCI:

Związkowcy zadeklarowali chęć prowadzenia dalszych rozmów w ramach Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego. Stawiają jeden warunek - muszą się one odbyć w obecności Wojewody Śląskiego oraz upełnomocnionych przedstawicieli Ministerstwa Gospodarki i Skarbu Państwa.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/188/t85180.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nie;zablokuja;wysylki;wegla;licza;na;rzad,32,0,817952.html) Nie zablokują wysyłki węgla. Liczą na rząd Związkowcy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej chcą dziś spotkać się z przedstawicielami rządu i omówić planowaną prywatyzację spółki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/t94598.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/buzek;zwiazki;maja;prawo;do;takich;reakcji,71,0,814919.html) Buzek: Związki mają prawo do takich reakcji Zdaniem szefa Parlamentu Europejskiego Jastrzębska Spółka Węglowa ma szanse zostać potentatem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/188/t85180.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gornicy;z;jsw;juz;nie;strajkuja,224,0,814816.html) Górnicy z JSW już nie strajkują Kopalnie Jastrzębskiej Spółki Węglowej wznowiły pracę po trwającym dobę strajku, zorganizowanym przez związki zawodowe.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)