Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zerwanie rozmów Komisji Trójstronnej. Premier ostro krytykuje związki

0
Podziel się:

Dialog nie polega na tym, że związki zawodowe każą coś zrobić, a rząd, parlament, pracodawcy mają to wykonać.

Zerwanie rozmów Komisji Trójstronnej. Premier ostro krytykuje związki
(PAP/Rafał Guz)
bEUNxeZh

Premier ostro skrytykował związkowców za zerwanie rozmów z rządem i pracodawcami. Zdaniem Donalda Tuska, związkowcy przyszli z zamiarem zerwania dialogu, nie są zainteresowani rozmowami tylko organizacją strajków, demonstracji i zamieszek ulicznych we wrześniu.

Na zdjęciu Piotr Duda, Jan Guz, Tadeusz Chwałek i Donald Tusk podczas posiedzenia Komisji Trójstronnej.

- _ Dialog nie polega na tym, że związki zawodowe każą coś zrobić, a rząd, parlament, pracodawcy mają to wykonać _ - mówił premier. Dodał, że dopóki głównym problemem jest bezrobocie, dopóty rząd będzie robił wszystko, by chronić miejsca pracy.

bEUNxeZj

Związkowcy domagają się dymisji ministra pracy i polityki społecznej. Chcą też, by Władysław Kosiniak-Kamysz przestał szefować komisji.

Szefowie _ Solidarności _, OPZZ i Forum Związków Zawodowych oświadczyli, że minister Kosiniak-Kamysz faktycznie nie kieruje komisją. Podkreślali, że ustalenia, które zapadają na tym forum nie są wiążące, a rząd je podważa. Zdaniem przedstawicieli pracowników Władysław Kosiniak-Kamysz nie jest ministrem pracy, ale ministrem _ bezrobocia _. Szefowie central związkowych zarzucili też przedstawicielom rządu, że nie prowadzą dialogu z pracodawcami. Po raz kolejny wyrazili sprzeciw wobec zmian w kodeksie pracy, które, jak przypomnieli, są wprowadzane bez omówienia z partnerami społecznymi.

Szefowie OPZZ Jan Guz, Forum Związków Zawodowych Tadeusz Chwałka i
_ Solidarności _ Piotr Duda zawiązali komitet protestacyjny i zapowiedzieli protesty na wrzesień.

Czytaj więcej w Money.pl
Rząd się przeliczył z prognozami PKB? _ Obawiamy się, że wskaźniki na 2014 r. są bardzo optymistyczne _. Jakie są szanse na ich realizacje?
Będą protestować przeciwko polityce rządu Związkowcy chcą zaprotestować przeciwko antypracowniczej i antyspołecznej - ich zdaniem - polityce rządu Donalda Tuska, a w szczególności przeciwko planom zmianom w kodeksie pracy.
Solidarność szykuje protest. "Musimy reagować" - _ Musimy w takiej sytuacji ostro reagować _- tłumaczy Piotr Duda, przewodniczący NSZZ Solidarność.
bEUNxeZK
KOMENTARZE
(0)