Notowania

zestrzelenie boeinga
25.07.2014 10:27

Zestrzelenie boeinga 777. Australia wyśle 100 policjantów

Przyłączą się oni do międzynarodowego zespołu, który ma zabezpieczyć miejsce katastrofy samolotu na wschodzie Ukrainy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/ALAN PORRITT)
Tony Abbott

Australijskie służby przyłączą się do międzynarodowego zespołu, który ma zabezpieczyć miejsce katastrofy samolotu na wschodzie Ukrainy - poinformował premier Tony Abbott (na zdjęciu).

Funkcjonariusze jeszcze tego dnia wylecą z Australii do Londynu, gdzie dołączą do 90 kolegów, którzy oczekują na zatwierdzenie porozumienia z władzami Ukrainy. Niektórzy członkowie misji będą uzbrojeni. Zespół będzie działał pod kierownictwem Holendrów.

Wczoraj szef rządu australijskiego ogłosił, że do Londynu poleciało 50 policjantów, ale dzisiaj rzeczniczka policji oświadczyła, że chodzi o 90 funkcjonariuszy.

_ - To misja humanitarna z jasnym i prostym celem: przywieźć ciała do domu - powiedział Abbott dziennikarzom. - Oczekuję, że jeśli dojdzie do rozmieszczenia policjantów, to operacja w terenie potrwa nie dłużej niż kilka tygodni _.

Australijski dziennik _ The Australian _ pisze, że trwają negocjacje w sprawie wysłania międzynarodowej grupy na miejsce katastrofy malezyjskiego boeinga na wschodzie Ukrainy. Tereny te są kontrolowane przez prorosyjskich separatystów. Misja miałaby zabezpieczyć strefę wypadku, aby umożliwić staranne i pełne jej przeszukanie oraz odnalezienie szczątków wszystkich ofiar. W skład zespołu mieliby wejść przedstawiciele krajów, które w wypadku straciły swoich obywateli.

_ - Inni może chcieliby mieszać się w politykę w Europie Wschodniej. My chcemy po prostu odnaleźć naszych zmarłych i przywieźć ich do domu _ - podkreślił Abbott, cytowany przez gazetę. Premier tłumaczył, że odpowiednie zabezpieczenia terenu jest konieczne, gdyż nadal są tam szczątki ofiar. Trzech przedstawicieli władz Australii odwiedziło w czwartek miejsce katastrofy i zobaczyło tam wcześniej nieodnalezione fragmenty wraku maszyny oraz ludzkie szczątki - powiedział.

Według _ The Australian _ Holandia podpisała już oficjalne porozumienie z Ukrainą, by przejąć kontrolę nad miejscem, w którym rozbił się malezyjski samolot. Poinformowano, że wysłanych zostanie tam 40 nieuzbrojonych holenderskich żandarmów.

We wtorek Abbott powiedział, że prorosyjscy rebelianci _ manipulowali przy dowodach na skalę przemysłową _ i pokreślił, że _ zagraniczne siły policyjne czy nawet wojskowe są niezbędne, by te działania nie były kontynuowane _.

Boeing 777 linii Malaysia Airlines z 298 osobami na pokładzie został zestrzelony 17 lipca na wschodzie Ukrainy, gdzie toczą się walki między ukraińskimi siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami. W katastrofie zginęło 298 osób, wśród nich 193 Holendrów i 28 Australijczyków.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier Ukrainy podał się dymisji. Nowy kryzys? _ - Słyszę już oklaski z rosyjskiej Dumy Państwowej - _ powiedział Jaceniuk. Prezydent Poroszenko namawia rząd do kontynuacji prac.
Rosyjska armia ostrzeliwała ukraińskie posterunki Posterunki ukraińskiego wojska w obwodach donieckim i ługańskim były ostrzeliwane przez separatystów, a przy granicy, także przez rosyjską armię.
"Reakcja Zachodu nie robi na Putinie wrażenia" _ Wszystkie dotychczasowe czerwone linie w sprawie Ukrainy przekroczono. Wkrótce może być za późno _ - ostrzega _ Washington Post _.
Tagi: zestrzelenie boeinga, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz