Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zestrzelenie boeinga 777. "Rosja nie wyjdzie z tego z twarzą"

0
Podziel się:

Moskwa nie była politycznie przygotowana na doniecką katastrofę. Do takiego wniosku doszli dziennikarze Niezawisimoj Gaziety.

Zestrzelenie boeinga 777. "Rosja nie wyjdzie z tego z twarzą"
(EPA/IGOR KOVALENKO)
bETGogbp

Moskwa nie była politycznie przygotowana na doniecką katastrofę. Do takiego wniosku doszli dziennikarze _ Niezawisimoj Gaziety _. W ich opinii, jeśli Kreml jednoznacznie nie odetnie się od donieckich separatystów, to część winy za tragedię Boeinga spadnie na Rosję.

_ Niezawisimaja Gazieta _ sugeruje, że katastrofa malezyjskiego samolotu okazała się takim wydarzeniem, które nie pozwoli już Rosji wyjść z twarzą, z ukraińskiego konfliktu. _ Jeśli międzynarodowa komisja dojdzie do wniosku, że samolot zestrzelili separatyści, to Rosja nie będzie już mogła zająć pozycji trzeciej strony _ - przekonuje dziennik.

_ Kijów i Poroszenko otrzymają mandat na likwidację separatystów, a proponowany przez Moskwę schemat dialogu nie będzie możliwy na żadnym poziomie _ - dodaje gazeta.

bETGogbr

Podkreśla przy tym, że nad Rosją zawiśnie groźba kolejnych sankcji, a znając niechęć Kremla do przyznawania się do błędów, Rosja będzie brnęła w jakąś własną wersję wydarzeń.

Czytaj więcej w Money.pl
"Oto one, czarne skrzynki" Rejestratory lotu są już w rękach malezyjskich ekspertów. Rebelianci poinformowali o wstrzymaniu ognia w promieniu 10 kilometrów od miejsca katastrofy. Chcą pomóc?
Ostre słowa. "Putin szydzi z Zachodu" _ Sueddeutsche Zeitung _ wzywa Europę i Stany Zjednoczone do reakcji na ostatnie wydarzenia na wschodzie. Komentator gazety pisze, że prezydent Rosji szydzi z Zachodu.
Amerykanie nie mają wątpliwości. Rosja winna Tylko 11 procent uważa, że Rosja nie miała z tym nic wspólnego.
bETGogbS
KOMENTARZE
(0)