Notowania

Zgoda na przekop Mierzei Wiślanej. Negatywna opinia kosztowała byłą dyrektor stanowisko

Wystarczyły cztery miesiące, by Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku zmieniła zadanie w kwestii przekopu Mierzei Wiślanej. Negatywna ocena w tej sprawie kosztowała stanowisko dyrektor tej podległej rządowi instytucji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WOJCIECH STROZYK/REPORTER)
Jarosław Kaczyński wbił pierwszą łopatę przy przekopie Mierzei Wiślanej.

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku zgodziła się na przekop Mierzei Wiślanej. Jeszcze w czerwcu zgłaszała aż 14 uwag.

Z ustaleńreportera Radia Zet wynika, że podpis złożony przez ówczesną dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku Danutę Makowską pod negatywną opinią z 28 czerwca 2018 roku kosztował ją stanowisko.

Rząd chce korytarza łączącego Bałtyk z Adriatykiem:

13 lipca 2018 roku Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska odwołał ze stanowiska szefową RDOŚ w Gdańsku. Oficjalny powód? Brak.

W odpowiedzi na zapytania Radia Zet GDOŚ pisze: Aktualnie obowiązujące przepisy nie wymagają, aby odwołanie osoby z którą nawiązano stosunek pracy na podstawie powołania zawierało określenie przyczyny uzasadniającej rozwiązanie stosunku pracy.

Pod koniec października nowy dyrektor nie miał już żadnych zastrzeżeń i podpisał się pod opinią, która praktycznie daje inwestycji zielone światło – podaje Radio Zet.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: przekop mierzei wiślanej, inwestycje, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-11-2018

janWreszcie zrobią przekop. Wreszcie.

13-11-2018

JarekA teraz chłopcy pokażę wam jak się buduje zamki na piasku.

13-11-2018

jkPIS-land

Rozwiń komentarze (631)