Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Zielone światło od UOKiK. Sokołów przejmuje kontrolę nad Gzella

6
Podziel się:

W połowie lutego pojawiła się informacja o połączeniu firm Gzella z grupą Sokołów. UOKiK właśnie dał zielone światło dla tej fuzji.

Nic już nie stoi na drodze do fuzji grupy Sokołów z firma Gzella
Nic już nie stoi na drodze do fuzji grupy Sokołów z firma Gzella (materiały prasowe)

- Zielone światło dla Sokołów S.A. Spółka przejmie kontrolę nad Gzella Osie, Gzella Poland, Gzella Net oraz Gzella Logistic. Przedsiębiorcy działają na rynku produkcji i sprzedaży świeżego mięsa oraz jego przetworów - czytamy na profilu Urzędu na Twitterze.

W połowie lutego br. Sokołów złożył wniosek do UOKiK w sprawie przejęcia kontroli nad spółkami Gzella Osie, Gzella Poland, Gzella Net oraz Gzella Logistic.

Sokołów należy do grupy kapitałowej Danish Crown, działającej na różnych szczeblach sektora mięsnego (od szczebla uboju i rozbioru trzody chlewnej i bydła, przez produkcję mięsa surowego i przetworów mięsnych, do sprzedaży detalicznej przetworów mięsnych w sklepach własnych). Głównym obszarem działalności Sokołów jest produkcja i sprzedaż świeżego czerwonego mięsa oraz szerokiej gamy wyrobów mięsnych.

Spółki przejmowane prowadzą działalność w zakresie produkcji i sprzedaży świeżego mięsa i wyrobów mięsnych, najmu nieruchomości i zarządzania prawami własności intelektualnej oraz w zakresie transportu i logistyki. Ostateczna kontrola nad spółkami przejmowanymi sprawowana jest przez osobę fizyczną.

Zobacz też: * *Anna Streżyńska: mam zaufanie do nowego ministra cyfryzacji

Sokołów S.A. sprzedaje ponad 300 milionów kilogramów swoich produktów. Zatrudnia ponad 7 tys. osób i dysponuje ponad 40 hurtowniami własnymi. Firma Gzella natomiast ma już ponad 30-letnią historię na rynku. Może przetwarzać ponad 6000 ton mięsa miesięcznie i posiada sieć ponad 200 własnych sklepów sygnowanych marką Delikatesy Mięsne.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(6)
poiuyt
6 lat temu
kiedy polskie firmy uwolnią się o zagranicznych inwestorów i same będą inwestować za granicą? przecież wystarczy rozum, praca, determinacja, aby mieć kapitał i rozwijać się globalnie.
Jacek
6 lat temu
Sokołów produkuje głownie śmieciowe jedzenie , w urągających warunkach sanitarnych. Nie jedzcie tego świństwa bo się potrujecie.
ergser
6 lat temu
świeżego mięsa, boki zrywać
CNNN
6 lat temu
Niedlugo Polak bedzie sie z koniem kopal o prace i wynagrodzenie
.....
6 lat temu
Made in China