Notowania

nieruchomości
12.02.2018 08:01

Ziemia mocno drożeje. Deweloperzy zmieniają strategię

Od ubiegłego roku deweloperzy mają coraz większy problem z pozyskaniem atrakcyjnych działek. Tereny w dobrych lokalizacjach szybko się kurczą, a ich ceny rosną. Z raportu firmy JLL wynika, że w niektórych lokalizacjach w Warszawie ceny działek w ciągu roku skoczyły nawet o 80 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Wawryszuk)
Ubywa atrakcyjnych działek, deweloperzy szukają nowych rozwiązań

Utrzymujący się popyt na mieszkania zmusza część deweloperów do kolejnych zakupów działek. Jak pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita", niektórzy rozpoczynają inwestycje tam, gdzie ceny są niższe niż w dużych miastach.

W lepszej sytuacji są deweloperzy, którzy mają swoje banki ziemi. Z kolei dla tych, którzy nie dysponują takimi zasobami, szansą może się okazać zakup tańszych działek. To wiąże się jednak z ryzykiem inwestycyjnym, np. taki tereny mogą być objęte ochroną konserwatorską lub wymagać dodatkowych nakładów na rewitalizację.

Eksperci wskazują, że deweloperzy będą częściej kupować grunty z budynkami do wyburzenia. I w ich miejsce będą budować nowe obiekty. Choć nie jest to tanie, to biorąc pod uwagę obecny wzrost cen nieruchomości, może się to coraz bardziej opłacać.

Absolutny rekord na rynku mieszkań. Zobacz wideo:

Tagi: nieruchomości, ziemia, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-02-2018

RockZa 30 lat jak się już PL zdąży wyludnić to będą za darmo oddawać mieszkania jak Niemcy koło Szczecina . Żeby tylko ludzie płacili ogrzewali itp.

13-02-2018

Tak sobie myślęA ja czekam kiedy wreszcie zacznie się odnawianie strych centrów miast. W centrach miast jest wiele atrakcyjnych kamienic w ruinie, które należą do … Czytaj całość

13-02-2018

GłosZachłanność nie ma granic jak widać

Rozwiń komentarze (10)