Notowania

Ziobro w TVP: Kwaśniak został zaatakowany, bo KNF "rozzuchwalała przestępców"

Zdaniem ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, do ataku na b. wiceszefa KNF doszło, bo KNF "rozzuchwalała przestępców". Odniósł się tym samym do pobicia Wojciecha Kwaśniaka w 2014 r. przez wynajętych przez SKOK Wołomin bandytów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(STANISLAW KOWALCZUK/EAST NEWS)
Zbigniew Ziobro był gościem TVP 1

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro był gościem wieczornych "Wiadomości". Na pytanie Krzysztofa Ziemca, czy zasadne było zatrzymywanie siedmiu urzędników Komisji Nadzoru Finansowego, w tym Wojciecha Kwaśniaka, pobitego cztery lata temu, Ziobro odpowiedział, że "być może Wojciech Kwaśniak został zaatakowany, bo Komisja Nadzoru Finansowego przez lata rozzuchwalała przestępców".

Poproszony przez prowadzącego o rozwinięcie myśli, dodał:

- KNF przez długi czas rozzuchwalała przestępców, pozwalając im w sposób bezkarny wyprowadzać miliardy złotych kosztem 85 tys. ludzi, którzy złożyli tam swoje oszczędności życia. W tej sytuacji rozzuchwalenie przestępców narastało. My mamy za zadanie zbadać, dlaczego tak się działo.

Takie postawienie sprawy może dziwić, gdy wziąć pod uwagę, żeWojciech Kwaśniak został w 2014 r. pobity po tym, jak dzięki staraniom Komisji wszczęto śledztwo ws. SKOK Wołomin. Wynajęci przez SKOK sprawcy zaatakowali go przed domem. Przez wiele miesięcy leżał potem w szpitalu.

Bartłomiej Sienkiewicz o aferze KNF. "Mam jedną obawę"

Komisja objęła nadzór nad SKOK-ami dopiero w 2013 r. W okresie, gdy dochodziło do największych nadużyć, SKOK Wołomin nadzorowany był przez Kasę Krajową SKOK, która dziś nie poczuwa się do odpowiedzialności.

W czwartek 6 grudnia CBA zatrzymało siedem osób z byłego kierownictwa KNF.Funkcjonariusze weszli do mieszkań po godzinie 6 rano, następnie urzędnicy zostali przewiezieni do prokuratury w Szczecinie. Prokuratura nie zdecydowała o zastosowaniu aresztu, wobec czego wszyscy zatrzymani zostali wypuszczeni w piątek w późnych godzinach. Kwaśniak wyszedł jako ostatni.

Po przesłuchaniu nie zaproponowano im żadnego transportu do Warszawy, ze stolicy Pomorza Zachodniego wracali na własną rękę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * dziejesie.wp.pl*

Tagi: afera knf, zbigniew ziobro, wojciech kwaśniak, skok wołomin, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-12-2018

SOCJALDEMOKRATASzanowny Panie Ziobro -Pan już nie ma argumentów ,władza Wasza dobiega końca nie zamieciesz SPRAWY KNF na czele z panem Ch. pod dywan-bo to są koledzy … Czytaj całość

09-12-2018

A6lziobro zostało mało czasu będziesz ROZLICZONY ZA TWOJE SZWINDLE OJ BĘDZIE SIĘ DZIAŁO

09-12-2018

tyleZiobro pan jest jak to mowil Miller i sie zgadzam a napewno klamie pan jak cale Pis

Rozwiń komentarze (1253)