Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Ziobro w TVP: Kwaśniak został zaatakowany, bo KNF "rozzuchwalała przestępców"

1252
Podziel się:

Zdaniem ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, do ataku na b. wiceszefa KNF doszło, bo KNF "rozzuchwalała przestępców". Odniósł się tym samym do pobicia Wojciecha Kwaśniaka w 2014 r. przez wynajętych przez SKOK Wołomin bandytów.

Zbigniew Ziobro był gościem TVP 1
Zbigniew Ziobro był gościem TVP 1 (STANISLAW KOWALCZUK/EAST NEWS)

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro był gościem wieczornych "Wiadomości". Na pytanie Krzysztofa Ziemca, czy zasadne było zatrzymywanie siedmiu urzędników Komisji Nadzoru Finansowego, w tym Wojciecha Kwaśniaka, pobitego cztery lata temu, Ziobro odpowiedział, że "być może Wojciech Kwaśniak został zaatakowany, bo Komisja Nadzoru Finansowego przez lata rozzuchwalała przestępców".

Poproszony przez prowadzącego o rozwinięcie myśli, dodał:

- KNF przez długi czas rozzuchwalała przestępców, pozwalając im w sposób bezkarny wyprowadzać miliardy złotych kosztem 85 tys. ludzi, którzy złożyli tam swoje oszczędności życia. W tej sytuacji rozzuchwalenie przestępców narastało. My mamy za zadanie zbadać, dlaczego tak się działo.

Takie postawienie sprawy może dziwić, gdy wziąć pod uwagę, żeWojciech Kwaśniak został w 2014 r. pobity po tym, jak dzięki staraniom Komisji wszczęto śledztwo ws. SKOK Wołomin. Wynajęci przez SKOK sprawcy zaatakowali go przed domem. Przez wiele miesięcy leżał potem w szpitalu.

Zobacz także: Bartłomiej Sienkiewicz o aferze KNF. "Mam jedną obawę"

Komisja objęła nadzór nad SKOK-ami dopiero w 2013 r. W okresie, gdy dochodziło do największych nadużyć, SKOK Wołomin nadzorowany był przez Kasę Krajową SKOK, która dziś nie poczuwa się do odpowiedzialności.

W czwartek 6 grudnia CBA zatrzymało siedem osób z byłego kierownictwa KNF.Funkcjonariusze weszli do mieszkań po godzinie 6 rano, następnie urzędnicy zostali przewiezieni do prokuratury w Szczecinie. Prokuratura nie zdecydowała o zastosowaniu aresztu, wobec czego wszyscy zatrzymani zostali wypuszczeni w piątek w późnych godzinach. Kwaśniak wyszedł jako ostatni.

Po przesłuchaniu nie zaproponowano im żadnego transportu do Warszawy, ze stolicy Pomorza Zachodniego wracali na własną rękę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * dziejesie.wp.pl*

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1252)
Zamość
5 lata temu
Już niedługo - Zbigniew Z. został zatrzymany przez ABW i aresztowany na 3 miesiące. Narodzie !! czekamy !!
Miś
5 lata temu
Wypowiedź ministra o ataku na pana Kwaśniaka KARYKATURALNA. W zasadzie nie pierwsza i zapewne nie ostatnia. Kerma wróci z kretesem. Radzę pamiętać.
Kolo 23
5 lata temu
Niech się wytłumaczy wichłacz dlaczego on i jego pisakowe kumple byli przeciw objęciu nadzorem Skok -ów przez KNF
sprawiedliwy
5 lata temu
Panie Ziobro z tych waszych wykrytych afer niema nic ,sprawy się toczą latami ci ludzie na wolności ,bo się wykupują mają za co i tak się kręci to koło ,do puki nie zmieni pan prawa ze za oszukanie ,okradanie kraju odbieracie cale majątki bez względu czy należą do oskarżonego czy do rodziny to nadal będą okradać ,ile to już miliardów poszło w niepamięć nikt nic nie oddał ,bo jak sami widzimy za dużo jest znajomości w tej elicie ,oni są bezkarni wiedza ze nic im nie zrobicie ,i kradną na potęgę ,Polska to chyba najbardziej nie uczciwy kraj ,ale najbardziej boli że oszukują i kłamią ludzie którzy zarabiają dobrze i reprezentują kraj , z takimi ludźmi niestety idziemy na dno , bo w kłamstwie i nie uczciwości kraj pada ,wszyscy z nich patrzą aby tylko się wzbogacić za wszelką cenę,nie patrząc ze kraj niszczą
LupusL
5 lata temu
Skoki to pralnia pieniędzy PiS
...
Następna strona