Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. oprac. Martyna Kośka
|

Ziobro w TVP: Kwaśniak został zaatakowany, bo KNF "rozzuchwalała przestępców"

1253
Podziel się

Zdaniem ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, do ataku na b. wiceszefa KNF doszło, bo KNF "rozzuchwalała przestępców". Odniósł się tym samym do pobicia Wojciecha Kwaśniaka w 2014 r. przez wynajętych przez SKOK Wołomin bandytów.

Zbigniew Ziobro był gościem TVP 1
Zbigniew Ziobro był gościem TVP 1 (STANISLAW KOWALCZUK/EAST NEWS)
bDggKaBN

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro był gościem wieczornych "Wiadomości". Na pytanie Krzysztofa Ziemca, czy zasadne było zatrzymywanie siedmiu urzędników Komisji Nadzoru Finansowego, w tym Wojciecha Kwaśniaka, pobitego cztery lata temu, Ziobro odpowiedział, że "być może Wojciech Kwaśniak został zaatakowany, bo Komisja Nadzoru Finansowego przez lata rozzuchwalała przestępców".

Poproszony przez prowadzącego o rozwinięcie myśli, dodał:

- KNF przez długi czas rozzuchwalała przestępców, pozwalając im w sposób bezkarny wyprowadzać miliardy złotych kosztem 85 tys. ludzi, którzy złożyli tam swoje oszczędności życia. W tej sytuacji rozzuchwalenie przestępców narastało. My mamy za zadanie zbadać, dlaczego tak się działo.

bDggKaBP

Takie postawienie sprawy może dziwić, gdy wziąć pod uwagę, żeWojciech Kwaśniak został w 2014 r. pobity po tym, jak dzięki staraniom Komisji wszczęto śledztwo ws. SKOK Wołomin. Wynajęci przez SKOK sprawcy zaatakowali go przed domem. Przez wiele miesięcy leżał potem w szpitalu.

Bartłomiej Sienkiewicz o aferze KNF. "Mam jedną obawę"

Komisja objęła nadzór nad SKOK-ami dopiero w 2013 r. W okresie, gdy dochodziło do największych nadużyć, SKOK Wołomin nadzorowany był przez Kasę Krajową SKOK, która dziś nie poczuwa się do odpowiedzialności.

bDggKaBV

W czwartek 6 grudnia CBA zatrzymało siedem osób z byłego kierownictwa KNF.Funkcjonariusze weszli do mieszkań po godzinie 6 rano, następnie urzędnicy zostali przewiezieni do prokuratury w Szczecinie. Prokuratura nie zdecydowała o zastosowaniu aresztu, wobec czego wszyscy zatrzymani zostali wypuszczeni w piątek w późnych godzinach. Kwaśniak wyszedł jako ostatni.

Po przesłuchaniu nie zaproponowano im żadnego transportu do Warszawy, ze stolicy Pomorza Zachodniego wracali na własną rękę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * dziejesie.wp.pl*

bDggKaCq
KOMENTARZE
(1253)
SOCJALDEMOKRA...
2 lata temu
Szanowny Panie Ziobro -Pan już nie ma argumentów ,władza Wasza dobiega końca nie zamieciesz SPRAWY KNF na czele z panem Ch. pod dywan-bo to są koledzy !!! Nie obecnie ale tego nie da się ukryć ,utopić laptopa itp . PRYMITYWNE SPOSOBY nie pomogą to kwestia czasu-jakże bolesnego dla mnie i milionów Obywateli Polski.
A6l
2 lata temu
ziobro zostało mało czasu będziesz ROZLICZONY ZA TWOJE SZWINDLE OJ BĘDZIE SIĘ DZIAŁO
tyle
2 lata temu
Ziobro pan jest jak to mowil Miller i sie zgadzam a napewno klamie pan jak cale Pis
bDggKaCr
Józek
2 lata temu
W okresie, gdy dochodziło do największych nadużyć, SKOK Wołomin nadzorowany był przez Kasę Krajową SKOK. Co zrobił Ziobro? Co zrobiła prokuratura dobrej zmiany? Czy postawiono jakiekolwiek zarzuty tym, którzy faktycznie nadzorowali SKOK Wołomin? Czy twórca SKOKów nie wiedział o przekrętach? Dlaczego państwo zwraca oszczednosci pokrzywdzonym a nie ci, którzy rządzili SKOKami? Przeciez to jest afera na 5 miliardów złotych. Znacznie większa niż Amber Gold i Get Back
jack
2 lata temu
Panie Ziobro - Kwaśniak sam się pobił dla zatarcia śladów. Zwykłe samookaleczenie
Najnowsze komentarze (1253)
Zamość
2 lata temu
Już niedługo - Zbigniew Z. został zatrzymany przez ABW i aresztowany na 3 miesiące. Narodzie !! czekamy !!
Miś
2 lata temu
Wypowiedź ministra o ataku na pana Kwaśniaka KARYKATURALNA. W zasadzie nie pierwsza i zapewne nie ostatnia. Kerma wróci z kretesem. Radzę pamiętać.
Kolo 23
2 lata temu
Niech się wytłumaczy wichłacz dlaczego on i jego pisakowe kumple byli przeciw objęciu nadzorem Skok -ów przez KNF
Polskie Kanaa...
2 lata temu
Jaka jest wiarygodność TVN po reportażu o urodzinach Hitlera?
sprawiedliwy
2 lata temu
Panie Ziobro z tych waszych wykrytych afer niema nic ,sprawy się toczą latami ci ludzie na wolności ,bo się wykupują mają za co i tak się kręci to koło ,do puki nie zmieni pan prawa ze za oszukanie ,okradanie kraju odbieracie cale majątki bez względu czy należą do oskarżonego czy do rodziny to nadal będą okradać ,ile to już miliardów poszło w niepamięć nikt nic nie oddał ,bo jak sami widzimy za dużo jest znajomości w tej elicie ,oni są bezkarni wiedza ze nic im nie zrobicie ,i kradną na potęgę ,Polska to chyba najbardziej nie uczciwy kraj ,ale najbardziej boli że oszukują i kłamią ludzie którzy zarabiają dobrze i reprezentują kraj , z takimi ludźmi niestety idziemy na dno , bo w kłamstwie i nie uczciwości kraj pada ,wszyscy z nich patrzą aby tylko się wzbogacić za wszelką cenę,nie patrząc ze kraj niszczą
LupusL
2 lata temu
Skoki to pralnia pieniędzy PiS
Polak
2 lata temu
Ziobro to oszust i kłamcą jak czuje zagrożenie to winę zwala na zastępców
BRAWO ZIOBRO
2 lata temu
PO CO ŹLE MOWICIE O ZIOBRO TO DOBRY CHLOP GLOSOWALISCIE W KRAKOWIE NA NIEGO I CO TERAZ WAM NIE PASUJE.
bDggKaCj
KNF
2 lata temu
ONI MOGĄ BTRAC LAPOWKI , PRZECIEZ NIKT Z PIS NIE ZOSTAŁ UKARANY , NO CO TRZEBA BRAC I TEN Z KNF ZOSTANIE POSTAWIONY NA PREZESA ORLRNU W NAGRODE I TAK BĘDZIE. A MOCHERY CICHO I NIE BUNTUJCIE SIE TO DOBRY CHLOP.
Jerzy
2 lata temu
Ziobro to bardzo niebezpieczny człowiek który powinien byc za kratkami. W latach 2006-2007 zaaresztowal bez podstaw 40 tysięcy ludzi. Dziś robi to samo.
ewa
2 lata temu
dyskryminacja w sejmie bo proszę o porównanie 2 wystąpień oraz wymierzenie kar i wyłączenie mikrofonu na mównicy 1 poseł w trybie żadnym mówi" zdradzieckie mordy zabiliście mi brata", a 2 panie marszałku kochany
Cześć
2 lata temu
Popieram pana Ziobro
dindon
2 lata temu
To bardzo proste, teraz trzeba dokładnie zbadać kto się wychylił z KNF i próbował zatamować kradzieże pieniędzy. I wyciąć chwasta.
melania
2 lata temu
Widać, że nienawiść odbiera rozum. A szkoda bo może byłby z niego niezły polityk.
...
Następna strona