Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zjednoczenie prawicy. PiS wierzy w porozumienie z Solidarną Polską

0
Podziel się:

Z kolei PSL uważa, że warunki Ziobry to pozory.

Zjednoczenie prawicy. PiS wierzy w porozumienie z Solidarną Polską
(EastNews)
bFgoIGCt

Po wczorajszym spotkaniu Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobrą porozumienia nie ma, bo liderzy Solidarnej Polski chcą umowy na piśmie - podobnej do tej, którą podpisał z Jarosławem Kaczyńskim Marek Jurek. Mimo to PiS wierzy w zjednoczenie. Z kolei PSL uważa, że jest przesądzone, a warunki Ziobry to _ pozory _.

Poseł PiS Mariusz Kamiński nie jest zaskoczony postawą Zbigniewa Ziobry. - _ To nie jest twarda postawa tylko zachowanie przy negocjacjach _ - zauważył. - _ Będą dalsze spotkania, jestem pewny, że do zjednoczenia prawicy dojdzie. Zbigniew Ziobro nie ma się czego obawiać. Konsolidacja prawicy jest niezbędna. Tego wymaga od nas prawicowy elektorat. Jeśli odrzuciłby ofertę lidera Prawa i Sprawiedliwości, postawiłby się poza polityką. _

Zdaniem posła PiS wyborcy nie wybaczyliby Zbigniewowi Ziobrze odrzucenia dłoni wyciągniętej przez PiS. - _ Zbigniew Ziobro o tym wie, dlatego musi postąpić odpowiedzialnie, tak jak zrobiło to Prawo i Sprawiedliwość, mimo że Solidarna Polska napsuła nam wiele krwi i zabrała nam zwycięstwo do Parlamentu Europejskiego _ - powiedział. - _ Wyciągamy rękę i nie mamy wątpliwości, do zjednoczenia prawicy dojdzie. _

bFgoIGCv

Mariusz Kamiński nie chciał powiedzieć co kryje się pod określeniem _ godna oferta _. - Te wszystkie kwestie są do dogrania - przyznaje. - _ Najważniejsze żeby znaleźć formułę współpracy - start pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości z zatrzymaniem autonomii mniejszych partii, wspólna lista, premia za zjednoczenie u wyborców i zdecydowane zwycięstwo. _

PiS zapowiada już na najbliższą sobotę Kongres Zjednoczenia Prawicy.

PSL: _ To pozorne warunki _

Polskie Stronnictwo Ludowe nie wierzy w twarde negocjacje Zbigniewa Ziobry z Jarosławem Kaczyńskim przez porozumieniem z PiS.

Według rzecznika ludowców Krzysztofa Kosińskiego liderzy Solidarnej Polski chcą przede wszystkim zadbać o swoje losy, a nie o rację stanu. Polityk PSL mówił, że Zbigniew Ziobro, który nie jest już europosłem, chciałby zostać senatorem PiS.

bFgoIGCB

Krzysztof Kosiński uważa, że sygnalizując zamiar porozumienia z narodowcami liderzy Solidarnej Polski udają, że mają jakąś alternatywę i próbują straszyć tym Jarosława Kaczyńskiego.

Według Krzysztofa Kosińskiego, zjednoczenie jest przesądzone. Poseł PSL uważa, że porozumienie już się dokonało i Jarosław Kaczyński _ połknie Zbigniewa Ziobrę i Jarosława Gowina _.

Szef Koła Solidarnej Polski Arkadiusz Mularczyk ocenił szansę na porozumienie z PiS na 50 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
Kalisz krytycznie o słowach Giertycha - _ Picie alkoholu przy negocjacjach adwokackich, brzydkie słowa, oczernianie osób trzecich, to moim zdaniem bardzo niestosowne w wykonywaniu tego zawodu _- ocenił.
Oficer ABW przed sądem. W sprawie Blidy Skazano go za niedopełnienie obowiązków w czasie zatrzymywania byłej posłanki SLD.
Ziobro otrzymał od szefa PiS "pewne propozycje" - _ Jeśli Kaczyński ich nie rozwinie w sensowny sposób, to nic z tego nie będzie _ - ostrzegają politycy Solidarnej Polski.
bFgoIGCW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)