Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Anna Frankowska
|

Zjednoczone Emiraty Arabskie promują swoich. Akcja "Czerwony Dywan"

3
Podziel się:

Nowe regulacje prawne w Zjednoczonych Emiratach Arabskich mają promować rdzennych mieszkańców kraju. Zatrudniani dotąd głównie w sektorze publicznym Emiratczycy będą łatwiej znajdowali zatrudnienie w koncernach i spółkach międzynarodowych.

Zjednoczone Emiraty Arabskie promują swoich. Akcja "Czerwony Dywan"
(AP/FOTOLINK)

Zagraniczne firmy zyskają dzięki temu liczne przywileje.

Swoją inicjatywę Ministerstwo Zatrudnienia i Emiratyzacji nazwało "Czerwony Dywan". Międzynarodowe spółki, które będą zatrudniały rdzennych mieszkańców Dubaju czy Abu Zabi zyskają wiele praw. Między innymi szybszą ścieżkę załatwiania spraw w urzędach i ułatwienia w uzyskiwaniu obowiązkowej zgody na zatrudnianie pracowników.

Inicjatywa jest częścią projektu emiratyzacji państwa, która zakłada, że do 2021 roku zatrudnienie lokalnych mieszkańców na przykład w sektorze finansowym wzrośnie o 5 procent. Dzisiaj firmy działające w kraju nad Zatoką Perską rekrutują głównie specjalistów z Ameryki, Europy i Australii.

Specjalnymi przywilejami cieszą się także emiraccy przedsiębiorcy. Do założenia spółki konieczny jest udział tak zwanego sponsora. Ponad 51 procent udziałów w takim przedsiębiorstwie należy teoretycznie do lokalnego partnera. Inne przepisy obowiązują międzynarodowe koncerny i firmy działające w tak zwanych strefach wolnego handlu.

Zaledwie 12 procent mieszkańców Zjednoczonych Emiratów Arabskich to pochodzący stamtąd rdzenni Arabowie. Reszta przyjechała przede wszystkim z innych krajów Bliskiego Wschodu i Azji.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(3)
podroznik
7 lat temu
aahahahahahahhahaaahahahahahahahahahahahahahahah araby i praca hahahahahaha dobre czy to kwietnia dzis pierwszego mamy czy co dobry zart
Gość
7 lat temu
A przecież w Polsce nie ma polskiego banku więc niech wypłacają odszkodowania banki niemieckie, norweskie, portugalskie, włoskie itd. Przecież frankowicze brali franki w tych bankach a ponadto dlaczego polski podatnik ma spłacać obcym bankom obcą walutę
wart
7 lat temu
A to czemu z moich podatków mam płacić za nieudolność ludzi, którzy postawili na franka. Dość rozdawnictwa. Zmienić ustawę 500+. Nie dla bogaczy, nie dla patologii społecznej.