Notowania

prasa
05.07.2018 15:37

Niechlubny rekord "Gazety Wyborczej". Najniższa sprzedaż w historii

„Gazeta Wyborcza” zanotowała najniższy miesięczny wynik sprzedaży w historii. Reszta dzienników też wypada gorzej w porównaniu z zeszłym rokiem. Na najwyższym stopniu podium stanął Fakt, stając się liderem średniej sprzedaży ogółem wśród dzienników ogólnopolskich. Na drugim miejscu jest „Super Express”.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Łukasz Solski/East News)
Spada sprzedaż prasy w Polsce

Końca spadków sprzedaży gazet nie widać. „Gazeta Wyborcza” zanotowała najniższy miesięczny wynik sprzedaży w historii. Reszta dzienników też wypada gorzej w porównaniu z zeszłym rokiem.

Dane Związku Kontroli Dystrybucji Prasy pokazują, że polska prasa nie radzi sobie najlepiej. Choć w maju 2018 r. średnia sprzedaż ogółem „Faktu” wyniosła prawie 250 000 egz., to i tak dało to wynik o ponad 4 proc. niższy w porównaniu z zeszłym rokiem.

Drugie miejsce na podium należy do „Super Expressu”. Jednak sprzedaż ok. 114 tys. egz. oznacza spadek o prawie 13 proc. Brązowy medal należy się „Gazecie Wyborczej”, która uzyskała najniższy wynik w historii swojego tytułu – ok. 93 tys. sprzedanych egz., co daje spadek o prawie 17 proc.

Niedawno informowaliśmy, że Agora, czyli wydawca „Gazety Wyborczej”, porządkuje swoją strukturę i działalność prasową. Spółka m.in. pożegnała cztery tytuły.

Zobacz też: Praca wakacyjna. Kto zatrudnia w sezonie

Nie wszystkie gazety notują spadki. Największy wzrost średniej sprzedaży ogółem - prawie 3,5 proc. - odnotował „Parkiet Gazeta Giełdy”, czyli ogólnopolski dziennik specjalistyczny zajmujący się gospodarką, giełdą papierów wartościowych i rynkiem kapitałowym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: prasa, dzienniki, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-07-2018

AdamPrzede wszystkim to nie jest polska prasa !!!!!!!!!!!!!!To prasa pisząca w języku polskim!!!!!!!!!!!! I nie ma się co dziwić,że sprzedaż im spada,bo … Czytaj całość

05-07-2018

z PolskiKODziarze kupują po 10 sztuk, a i tak nic to nie daje :D

05-07-2018

AntoniBardzo dobrze!.Wreszcie ludzie zmadrzeli i nie chcą czytać żydowskiej i niemieckiej propagandy!!

Rozwiń komentarze (31)