Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Agora kończy wydawanie czterech czasopism. Będą zwolnienia

145
Podziel się:

Wraz z październikiem tego roku Agora skończy z wydawaniem miesięcznika wnętrzarskiego „Cztery Kąty”, miesięcznika o tematyce budowlanej „Ładny Dom”, kwartalnika o pracach ogrodowych „Niezbędnik Ogrodnika” i miesięcznika o wychowywaniu dzieci „Dziecko”.

Agora rezygnuje z czterech pism
Agora rezygnuje z czterech pism (ADAM TUCHLINSKI/REPORTER)

W październiku Agora skończy wydawanie miesięcznika wnętrzarskiego „Cztery Kąty”, magazynu budowlanego „Ładny Dom”, kwartalnika o pracach ogrodowych „Niezbędnik Ogrodnika” i miesięcznika o wychowywaniu dzieci „Dziecko”.

Agora porządkuje swoją strukturę i działalność prasową. Żegna się z czterema magazynami, a „Logo”, „Avanti”, „Kuchnia” i „Opiekun” przenosi do pionu „Gazety Wyborczej”. To oznacza, że zespoły tych pism również dołączyły do „GW”. Stanowisko wydawcy wspomnianych tytułów objęła Joanna Mosiej-Sitek, dyrektor wydawnicza grupy „Wysokie Obcasy”. Taką informację podał portal wirtualnemedia.pl.

- Skupienie działalności prasowej Agory pod skrzydłami „Gazety Wyborczej" to dalszy krok w porządkowaniu prasowego portfolio Agory. Pierwsze zmiany w tym obszarze nastąpiły jesienią ub.r., gdy spółka ogłosiła strategię wydawniczą czasopism skoncentrowaną na najmocniejszych markach - tłumaczy Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w Agorze dla portalu wirtualnemedia.pl.

Nastąpi również redukcja zatrudnienia w Agorze w związku ze zmianami. - Większości osób z tytułów, które zawieszamy, zaproponujemy nowe stanowiska w Grupie Agora. W zależności od tego, czy przyjmą te oferty, rozstaniemy się z kilkoma-kilkunastoma osobami - zapowiada Nina Graboś.

Zobacz też: * *Wiceminister: 300 plus nie wpływa na ceny podręczników

Jak wyglądała sprzedaż zamykanych w październiku pism? Dane ZDKP pokazują, że w pierwszym kwartale bieżącego roku sprzedaż ogółem „Czterech Kątów” wyniosła ok. 29 tys. egz. Średnia sprzedaż dwóch wydań „Ładnego Domu” to 9000 egz., a średnia sprzedaż „Dziecka” to blisko 11,5 tys. egz. „Niezbędnika Ogrodnika” nie zgłoszono do ZDKP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

gospodarka
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(145)
Ministerstwo ...
5 lata temu
NIK skontrolowała 14 konkursów i naborów ofert o łącznej wartości 39 mln 754 tys. zł. Izba oceniła jako działanie „niecelowe i niegospodarne” udzielenie 33 mln 272 tys. zł dotacji. To 86 proc. kwoty skontrolowanych wydatków. Jeden z nich dotyczył słynnych już kamizelek odblaskowych z logo Funduszu Sprawiedliwości. Na ten projekt Fundacja Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia dostała z Funduszu aż 24 mln 123 tys. złotych.
Karolina
5 lata temu
oddajcie cztery kąty!!!!!!!!!!
P0rażka 8 lat
6 lat temu
Oby szefowie P0-szli na dno. Skoro działa się na szkodę naszego kraju to nie mają tu czego szukać ....... sprzedawczyki ! ps. to o takich sprzedawczykach pisał Stefan Żeromski "O zdrajcach ..........."
zaza
6 lat temu
Każdy upadek koszernego pisma to dobra wiadomość dla Polski
KO(n)Dony won
6 lat temu
Czyżby papa Soros obciął fundusze za brak efektów???
...
Następna strona