Notowania

Przejdź na
kolej
04.03.2011 06:47

Zlikwidują Śląskie Przewozy Regionalne?

Przewoźnik potrzebuje 50 milionów złotych więcej, by dalej funkcjonować.

Podziel się
Dodaj komentarz
(faxepl/CC/Flickr)

Jeszcze w tym miesiącu na Śląsku może zostać ograniczona liczba pociągów, przewoźnik nie wyklucza też zupełnej likwidacji zakładu. *Takie pesymistyczne plany przedstawiła prezes Przewozów Regionalnych Małgorzata Kuczewska-Łaska.*

Także dyrektor zakładu Przemysław Gardoń mówi, że sytuacja jest groźna. - _ Niestety jeśli nie znajdzie się finansowanie dla pewnych połączeń, tych najmniej frekwencyjnych, to one mogą już pod koniec marca zniknąć, albo zostać zawieszone do momentu, w którym to finansowanie się znajdzie _ - tłumaczy.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PRZEMYSŁAWA GARDONIA:

(Źródło: IAR)

Marszałek z kasy musiałby wyłożyć o około 50 milionów złotych więcej. Jeśli pieniądze się nie znajdą, połączenia będą zawieszane a pracownicy zakładu zwalniani. Marszałek województwa Adam Matusiewicz na początku tygodnia - kiedy zmieniał się rozkład jazdy - deklarował chęć jak najszybszego uniezależnienia się do Przewozów Regionalnych. Część połączeń ma przejąć spółka Koleje Śląskie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/222/t133854.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/nowy;rozklad;jazdy;znikaja;pociagi,131,0,785795.html) Nowy rozkład jazdy. Znikają pociągi W Polsce na jednego pracownika kolei przypada 2 tys. pasażerów. W Czechach 4 tys, a w Niemczech 8 tys.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/t124018.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/szygulski;tusk;obiecywal;cuda;kolej;rzeczywiscie;ich;potrzebuje,252,0,785916.html) Szygulski: Tusk obiecywał cuda. Kolej rzeczywiście ich potrzebuje Zmienił się wiceminister i prezes PKP a pociągów ciągle ubywa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/163/t96163.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/znow;zmiany;w;rozkladzie;i;utrudnienia,232,0,766184.html) Znów zmiany w rozkładzie i utrudnienia Od 1 marca na odcinkach czterech linii ruch będzie się odbywał wahadłowo.
Tagi: kolej, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz