Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Złoty mocno traci. Wszystkiemu winni Hiszpanie

0
Podziel się:

Wiemy, gdzie jest źródło dużej nerwowości na rynku walutowym.

Złoty mocno traci. Wszystkiemu winni Hiszpanie
(Reporter Poland)
bFgjjQzp

[aktualizacja: 21:00]

Dziś złoty mocno tracił na wartości. Około godz. 21 za euro płacono 4,39 zł, za dolara - 3,55 zł, a za franka - 3,66 zł. Analitycy wskazują, że to efekt obaw inwestorów o sytuację w Hiszpanię, szczególnie o jej system bankowy.

Około godz. 7 euro kosztowało 4,35 zł, dolar - 3,49 zł, a szwajcarski frank - 3,62 zł.

Analityk X-Trade Brokers Marcin Kiepas wskazał, że osłabienie złotego to efekt wzrostu awersji inwestorów do ryzyka. Dodał, że inwestorzy boją się, że Hiszpania nie będzie miała dostatecznych środków, żeby wesprzeć swój sektor bankowy. _ O tym jak duży jest to strach doskonale świadczy zachowanie rynku długu. Rentowność 5-letnich obligacji tego kraju sięgnęła 6 proc., a 10-letnich obligacji przekroczyła 6,6 proc. _ - powiedział Kiepas.

bFgjjQzr

Analityk walutowy DM BOŚ Marek Rogalski zwrócił uwagę, że nie najlepsze informacje napłynęły też z Grecji.

_ - Chodzi o sondaż VPRC sporządzony na zlecenie tygodnika Epikaira, który daje (populistycznej - PAP) SYRIZIE 30 proc. poparcia. To wzrost o 1,5 pkt proc. przez tydzień. Przewaga względem Nowej Demokracji, to aż 3,5 pkt proc. To pokazuje tylko, iż do momentu ogłoszenia wstępnych wyników wyborów - 17 czerwca - na rynku będzie panować duża niepewność _ - ocenił.

Nowa Demokracja popiera wynegocjowane z UE oszczędności w zamian za pomoc finansową dla Grecji.

bFgjjQzx

W środę kiepskie nastroje panowały też na giełdach. Po godz. 17 niemiecki DAX tracił - 2,01 proc., a francuski CAC 40 - 2,17 proc. Pod kreską były też główne indeksy w USA: Dow Jones zniżkował o 1,07 proc., Nasdaq - o 1,20 proc., a S&P 500 - o 1,27 proc.

Czytaj więcej w Money.pl

bFgjjQzS
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)