Notowania

kraj
01.02.2017 08:42

Przelałeś pieniądze na złe konto? Dzięki temu projektowi łatwiej je odzyskasz

Pieniądze przelane przez pomyłkę na niewłaściwy numer konta bankowego będzie można łatwiej odzyskać - to cel projektu przygotowanego przez Kancelarię Prezydenta RP we współpracy z Rzecznikiem Finansowym - poinformował prezydencki minister Andrzej Dera.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrey_Popov, Shutterstock)

- Projekt jest gotowy i jest przekazywany do konsultacji z sektorem bankowym i ministrem finansów - dodał.

Dera uważa, że obecnie odzyskiwanie pieniędzy przelanych przez pomyłkę, np. w wyniku błędnie wpisanej jednej lub dwóch cyfr w numerze konta bankowego, to dla obywateli "droga przez mękę".

Jak zaznaczył, czasem błąd dotyczy dużych kwot, które zamiast na konto dewelopera, trafiają na konto innego podmiotu. Powiedział, że do prezydenta Andrzeja Dudy w tego rodzaju sprawach zwracało się bardzo wiele osób.

Projekt przygotowany we współpracy z Rzecznikiem Finansowym ma ułatwić dochodzenie, odzyskiwanie tych środków - powiedział prezydencki minister. Nie chciał ujawnić szczegółów tych rozwiązań.

Kolejny z projektów prezydenckich - powiedział Dera - likwiduje dyskryminację pracowników sezonowych. Poinformował, że trafił on do zaopiniowania przez Radę Dialogu Społecznego.

Tagi: kraj, banki, prezydent, pap, Andrzej Duda, andrzej dera, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-02-2017

silverI to jest PREZYDENT, obraża swymi wypowiedziami połowę społeczeństwa a chce zajmować się takimi bzdetami, co to za problem wielkiej wagi że aż … Czytaj całość

01-02-2017

Pomponiusz11Parę razy pomyliłem się i nie miałem żadnego problemu ze zwrotem pieniędzy. I o co tu chodzi? Jak się Pan Prezydęt nie ma czym zajmować, to niech się … Czytaj całość

02-02-2017

LNigdy mi się to nie zdarzyło. Widocznie wyborcy PiS otrzymujący 500+ i inne dopłaty masowo otwierają konta. Być może nawet sam prezes ?

Rozwiń komentarze (35)