Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zmiana czasu. W najbliższy weekend przechodzimy na czas zimowy

Wskazówki zegarków cofniemy w nocy z soboty na niedzielę, przestawiając je z godziny 3 na 2. Wiele wskazuje na to, że na czas zimowy przechodzimy po raz ostatni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Brian/CC/Flickr)

28 października, w niedzielę nad ranem przestawiamy się na czas zimowy. Oznacza to, że w najbliższy weekend zyskamy godzinę dłużej snu. Zegarki będą musiał być cofnięte z godziny 3 na 2 w całej Unii Europejskiej. Do czasu letniego wrócimy dopiero 31 marca 2019 roku.

Czy zmiana czasu ma sens?

Być może będzie to wówczas ostatnia zmiana czasu – przypomina Polska Agencja Prasowa. Za zniesieniem zmiany czasu opowiedziało się bowiem 84 proc. Europejczyków, którzy braki udział w publicznych konsultacjach Komisji Europejskiej.

W związku z tym na początku września KE przedstawiła projekt przepisów w sprawie zniesienia zmian.

Komisja chce, aby do ostatniej obowiązkowej zmiany czasu na letni doszło w niedzielę 31 marca 2019 r. Każde z państw UE miałoby zdecydować czy chce stosować czas zimowy, czy letni. Jeśli kraj wybrałby czas zimowy to ostatniej zmiany czasu dokonałby w niedzielę 27 października 2019 r. Po tej dacie zmiany czasu byłyby już niemożliwe.

Jednak projekt KE nie oznacza, że zniesienie zmiany czasu jest już przesądzone. Na to zgodę muszą wydać państwa UE oraz Parlament Europejski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez: dziejesie.wp.pl

Tagi: zmiana czasu, ke, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-10-2018

MierNickLudzie! Zróbcie sobie symulację, jak to będzie świetnie gdy będziecie wozić dzieci do żłobków i przedszkoli na dwie, do dwie i pół godziny zimą przed … Czytaj całość

24-10-2018

TomekMierNick ma racje !!!! może być jeden czas ale zimowy jak kiedyś, bo jak cały czas będzie letni to dzieci będą do szkoły chodzić po ciemku i świt … Czytaj całość

24-10-2018

@@@Ale łaskę zrobią jak zostawią czas letni. Rządzący zawsze wiedzą lepiej. Jak ma zostać czas letni na stałe to ja chcę zmiany czasu dwa razy do roku.

Rozwiń komentarze (27)