Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zmiany personalne w resorcie Błaszczaka. Minister przejmuje nadzór nad modernizacją armii

20
Podziel się

Sebastian Chwałek, dotychczas pracujący w Ministerstwie Obrony Narodowej, zrezygnował z tej posady. Od 1 października objął stanowisko wiceprezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Mariusz Błaszczak przejmuje nadzór nad modernizacją polskiej armii
Mariusz Błaszczak przejmuje nadzór nad modernizacją polskiej armii (Andrzej Hulimka/REPORTER)
bDIZOZnp

Dotychczasowy wiceminister obrony narodowej Sebastian Chwałek odchodzi. Zajmował się nadzorem nad modernizacją polskiej armii. Teraz jego obowiązki przejmuje szef MON Mariusz Błaszczak.

Jak już pisaliśmy,rano w poniedziałek MON poinformowało o odejściu Sebastiana Chwałka, który w resorcie był sekretarzem stanu.

Chwałek był odpowiedzialny za nadzór nad modernizacją polskiej armii i sprawował nadzór nad spółkami sektora zbrojeniowego. Jak wyjaśnił szef MON Mariusz Błaszczak, teraz to on bezpośrednio będzie nadzorował modernizację. "Już niedługo przedstawię szczegóły związane z powołaniem Agencji Uzbrojenia" - dodał w swoim poniedziałkowym tweecie.

bDIZOZnr

Jak czytamy w poniedziałkowym komunikacie PGZ, żeby Chwałek mógł objąć stanowisko wiceprezesa tej spółki, potrzebna była zgoda Błaszczaka. To on bowiem - jako szef MON - nadzoruje Polską Grupę Zbrojeniową, będącą spółką skarbu państwa.

Zobacz także: Zobacz też: Dla nowego europejskiego śmigłowca bojowego mamy zbudować coś więcej niż kadłub

To kolejny przykład zmian na szczytach Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Jak niedawno informowaliśmy w money.pl, Witold Słowik zastąpił Jakuba Skibę w fotelu prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej - najpierw jako pełniący obowiązki, a od 28 września jako pełnoprawny prezes.

bDIZOZnx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bDIZOZnS
wiadomości
KOMENTARZE
(20)
emeryt
2 lata temu
Modernizacja? Będzie stawiał kosy na sztorc?
STARY wiarus
2 lata temu
Specjaliści historycy doprowadzą do ......marazmu a nie modernizacji !!
Karol
2 lata temu
SLD bez agencji kupiło 48 F-16, PO bez agencji kupiła 250 Rosomaków a nawet Macierewicz bez agencji kupił 120 Krabów .... a Błaszczak będzie kolejny nikomu nie potrzebny twór powoływał.. ach szkoda gadać :(
bDIZOZnT
Szwejkus
2 lata temu
Musza uważać na nisko przelatujace cienie helikopterów Caracal.
maria100
2 lata temu
"modernizacja" ?! polska armia to złom ! nie ma czego modernizować, to Chwałek odszedł, a Błaszczak jako pomocnik Macierewicza będzie udawał, że "modernizuje" !
...
Następna strona