Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kuba
03.11.2011 13:43

Zmiany na Kubie. Po 50 latach więcej normalności

Kubański rząd, po raz pierwszy od początku rewolucji, pozwoli obywatelom kupować i sprzedawać nieruchomości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)

*Kubański rząd, po raz pierwszy od początku rewolucji, pozwoli obywatelom kupować i sprzedawać nieruchomości - pisze organ kubańskiej partii komunistycznej _ Granma _. Nowe przepisy wejdą w życie 10 listopada. *

Zmiana ta jest najważniejszą z serii wolnorynkowych reform wprowadzanych przez prezydenta Raula Castro, który chce tchnąć życie w kulejąca gospodarkę wyspy.

Prawo zbywania i nabywania nieruchomości mieć będą jedynie obywatele kubańscy zamieszkali na wyspie i osoby z prawem stałego pobytu. Pozostałe szczegóły nowych przepisów zostaną opublikowane w rządowej gazecie.

Przedtem Kubańczycy mogli jedynie dokonywać skomplikowanych zamian, albo uciekali się do praktyk czarnorynkowych.

Czytaj więcej o zmianach na Kubie
[ ( http://static1.money.pl/i/h/186/t98746.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mieszkancy;kuby;ciesza;sie;ze;zmian;ale;boja;wolnosci;slowa;i;podrozowania,1,0,948737.html) Kubańczycy boją się wolności słowa i podróży Według najnowszego raportu Freedom House, Kubańczycy są nareszcie optymistycznie nastawieni do reform gospodarczych rządu i liczą na poprawę ekonomicznej sytuacji ich kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/40/t157480.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kubanczycy;po;50;latach;znow;moga;kupowac;i;sprzedawac;samochody,81,0,922193.html) Po 50 latach znów mogą kupować auta Kubański rząd oficjalnie zezwolił na to obywatelom w ramach reform ekonomicznych zapowiedzianych przez prezydenta Raula Castro.
Tagi: kuba, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz