Notowania

Przejdź na
zmiany w kodeksie pracy
19.06.2013 11:19

Zmiany w kodeksie pracy. Solidarność zapowiada protest

- Musimy w takiej sytuacji ostro reagować - tłumaczy Piotr Duda, przewodniczący NSZZ Solidarność.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)
Na zdj. Piotr Duda

Związkowcom nie podobają się ostatnie zmiany w przepisach prawnych, a w szczególności elastyczny czas pracy i zmniejszenie dodatków za nadgodziny.

- _ Musimy w takiej sytuacji ostro reagować _ - tłumaczy Piotr Duda, przewodniczący NSZZ _ Solidarność _. Dodaje, że ludzie chcą uczestniczyć w proteście, ale należy wybrać sposób akcji. To będzie także przedmiotem rozmów z innymi centralami związkowymi.

W Gorzowie rozpoczyna się dziś dwudniowe posiedzenie Komisji Krajowej NSZZ _ Solidarność _. Głównym tematem obrad będzie reakcja związku na zmiany w Kodeksie Pracy.
Członkowie Komisji przeanalizują wyniki referendum przeprowadzanego wśród członków _ Solidarności _ i zdecydują jakie działania zostaną podjęte przeciwko wprowadzonym zmianom.

Czytaj więcej w Money.pl
Związkowcy pojadą do Warszawy. Będą strajki? Sprzeciwiają się projektowi uelastycznienia czasu pracy i rocznego rozliczania nadgodzin. Jutro zajmie się nimi rząd.
Sytuacja w finansach wcale nie jest tragiczna Szef resortu pracy broni zmian zmierzających do tak zwanego uelastycznienia czasu pracy.
Chcą zrobić z nas pracowników na rozkaz? Możliwość wydłużenia do roku okresu rozliczeniowego czasu pracy oraz obcięcie stawek za nadgodziny proponują rząd i PO w projektach nowelizacji Kodeksu pracy.
Tagi: zmiany w kodeksie pracy, solidarność, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz