Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zmiany w kodeksie pracy. Solidarność zapowiada protest

0
Podziel się:

- Musimy w takiej sytuacji ostro reagować - tłumaczy Piotr Duda, przewodniczący NSZZ Solidarność.

Na zdj. Piotr Duda
Na zdj. Piotr Duda (Reporter Poland)
bEDKaJYl

Związkowcom nie podobają się ostatnie zmiany w przepisach prawnych, a w szczególności elastyczny czas pracy i zmniejszenie dodatków za nadgodziny.

- _ Musimy w takiej sytuacji ostro reagować _ - tłumaczy Piotr Duda, przewodniczący NSZZ _ Solidarność _. Dodaje, że ludzie chcą uczestniczyć w proteście, ale należy wybrać sposób akcji. To będzie także przedmiotem rozmów z innymi centralami związkowymi.

W Gorzowie rozpoczyna się dziś dwudniowe posiedzenie Komisji Krajowej NSZZ _ Solidarność _. Głównym tematem obrad będzie reakcja związku na zmiany w Kodeksie Pracy.
Członkowie Komisji przeanalizują wyniki referendum przeprowadzanego wśród członków _ Solidarności _ i zdecydują jakie działania zostaną podjęte przeciwko wprowadzonym zmianom.

bEDKaJYn
Czytaj więcej w Money.pl
Związkowcy pojadą do Warszawy. Będą strajki? Sprzeciwiają się projektowi uelastycznienia czasu pracy i rocznego rozliczania nadgodzin. Jutro zajmie się nimi rząd.
Sytuacja w finansach wcale nie jest tragiczna Szef resortu pracy broni zmian zmierzających do tak zwanego uelastycznienia czasu pracy.
Chcą zrobić z nas pracowników na rozkaz? Możliwość wydłużenia do roku okresu rozliczeniowego czasu pracy oraz obcięcie stawek za nadgodziny proponują rząd i PO w projektach nowelizacji Kodeksu pracy.
bEDKaJYO
KOMENTARZE
(0)