Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zmiany w OFE. Rzecznik Praw Obywatelskich zaskarży do Trybunału?

0
Podziel się:

Jest szereg bardzo poważnych wątpliwości dotyczących samego trybu uchwalenia ustawy.

Zmiany w OFE. Rzecznik Praw Obywatelskich zaskarży do Trybunału?
(STANISLAW KOWALCZUK/East News)

Wkrótce Rzecznik Praw Obywatelskich zdecyduje czy skierować do Trybunału Konstytucyjnego skargę w sprawie ustawy o OFE. Irena Lipowicz mówiła w radiowej Trójce, że niedługo skończą się dotyczące tego analizy.
- _ Jesteśmy jeszcze przed ostateczną decyzją, ale jest szereg bardzo poważnych wątpliwości dotyczących samego trybu uchwalenia ustawy. Bardzo pospiesznego, zupełnie dla mnie niezrozumiałego, nie uwzględnienia w procesie legislacyjnym tych zastrzeżeń, które samo rządowe centrum legislacyjne i biuro legislacyjne w Sejmie wskazywały, oraz są kwestie merytoryczne _- mówi Irena Lipowicz.

Rzecznik dodała, że choć kwestia samego trybu uchwalania już nadaje się do Trybunału, to chciałaby mieć lepsze powody do składania wniosku. - _ Muszę mieć mocne argumenty, ze prawa obywateli zostały naruszone. Nie chce zgłaszać tylko wątpliwości proceduralnych - to byłoby łatwe. I mogłabym powiedzieć, że wystąpiłam w obronie obywateli _ - dodała.

Irena Lipowicz podkreśliła, że bardzo mało obywateli wniosło skargi wobec działań rządu w sprawie OFE. To zaledwie 20 takich pism.

Wniosek do TK zapowiada również organizacja pracodawców Lewiatan. Pod koniec stycznia
prezydnet skierował wniosek o zbadanie ustawy o zmianach w OFE do Trybunału Konstytucyjnego. Podpisał ją 27 grudnia, ale zapowiedział wtedy, że w trybie kontroli następczej odeśle ją do TK.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)