Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zmiany w rządzie. Leszek Miller apeluje do ministrów o dialog z SLD

0
Podziel się:

- Liczymy na to, że oprócz realizacji programu rządowego, nowi ministrowie będą skorzy do nawiązania dialogu z opozycją - powiedział szef SLD.

Zmiany w rządzie. Leszek Miller apeluje do ministrów o dialog z SLD
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

O dialog z opozycją, w tym z SLD, zaapelował dziś do nowych ministrów przewodniczący Sojuszu Leszek Miller. Jak mówił, są obszary, gdzie można wznieść się ponad partyjne uprzedzenia.

Na dzisiejszej konferencji prasowej Miller w imieniu SLD pogratulował nowym ministrom.

_ Liczymy na to, że oprócz realizacji programu rządowego, nowi ministrowie będą skorzy do nawiązania dialogu z opozycją, z SLD. Niewątpliwie istnieją takie obszary, gdzie można wznieść się ponad partyjne uprzedzenia, zrobić coś wspólnie dla naszego kraju. Ze strony SLD, a zwłaszcza klubu parlamentarnego taką deklarację pragnę złożyć _ - powiedział Miller.

Jak zaznaczył, politycy Sojuszu nie znają jednak _ wszystkich zamiarów _ nowych ministrów, dlatego - mówił szef SLD - mają do nich szereg pytań.

Podkreślając, że nowa minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska nie zajmowała się w Sejmie tą tematyką, Miller pytał o jej opinię na temat likwidacji gimnazjów, czyli powrotu do 8-klasowej szkoły podstawowej i 4 klas liceum (lub technikum). Zapowiedział, że będzie chciał dowiedzieć się od Kluzik-Rostkowskiej, co zamierza robić, aby przygotować polskie szkoły na przyjęcie sześciolatków.

Podczas konferencji Miller pytał też nowego ministra finansów Mateusza Szczurka, czy _ zachowuje wstrzemięźliwość w stosunku do proponowanej przez rząd reformy OFE _. _ Czy stanowisko ministra ewoluuje, czy też postanowił iść pod prąd? _ - pytał Miller. Jak mówił, Sojusz jest też zainteresowany odblokowaniem 10 miliardów zł z Funduszu Pracy, które zostały - według SLD - _ zatrzymane przez ministra Rostowskiego _.

Do Leny Kolarskiej-Bobińskiej (obejmie resort nauki i szkolnictwa wyższego) i Rafała Trzaskowskiego (będzie nowym szefem MAC) Miller skierował pytanie o ACTA. _ Obydwoje dwa lata temu wstrzymali się w Parlamencie Europejskim w głosowaniu nad rezolucją dotyczącą ACTA. _Bardzo chcielibyśmy się dowiedzieć, co dzisiaj myślą na temat wolności w internecie" - zaznaczył szef SLD.

Prezydent Bronisław Komorowski powołał dziś: Elżbietę Bieńkowską na funkcje wicepremiera oraz ministra infrastruktury i rozwoju, Mateusza Szczurka na ministra finansów, Macieja Grabowskiego na ministra środowiska, Joannę Kluzik-Rostkowską na ministra edukacji i Andrzeja Biernata na ministra sportu. Dotychczasowi europosłowie: Rafał Trzaskowski oraz Lena Kolarska-Bobińska ze względu na konieczność dopełnienia obowiązków w Parlamencie Europejskim zostaną powołani przez prezydenta w skład Rady Ministrów 3 grudnia.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)