Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mateusz szczurek
27.11.2013 12:53

Zmiany w rządzie. Mateusz Szczurek objął resort finansów

Nowy szef resortu finansów Mateusz Szczurek pochwalił kierownictwo resortu pozostawione przez jego poprzednika. - Z takim kierownictwem początek pracy będzie o wiele łatwiejszy - powiedział nowy minister finansów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Jestem pełen dobrych myśli - powiedział nowy szef Ministerstwa Finansów Mateusz Szczurek, obejmując dziś ten resort. Do ministerstwa wprowadził go odchodzący z MF Jacek Rostowski.

Były wicepremier podziękował swoim podwładnym za współpracę w resorcie. _ W naszym kraju naprawdę zawsze najtrudniej się żegnać. Tak jak Anglicy wychodzą bez żegnania, tak my się bardzo długo żegnamy _ - powiedział Rostowski, wprowadzając Szczurka do resortu finansów.

Rostowski przypomniał, że w resorcie jest taka tradycja, iż wiesza się portret odchodzącego ministra na ścianie z portretami szefów resortu. W Sali Portretowej gmachu przy ul. Świętokrzyskiej, wiszą już 24 portrety byłych szefów resortu. Dziś zostało powieszone 25 zdjęcie - przedstawiające Jacka Rostowskiego.

Rostowski żartował, że była dyskusja, kto ma powiesić jego portret. _ Po długich konsultacjach z kierownictwem doszliśmy do wniosku, że minister sam się powiesi _ - żartował były wicepremier.

Nowy szef resortu finansów Mateusz Szczurek powiedział tylko kilka zdań, w których pochwalił kierownictwo resortu pozostawione przez jego poprzednika. _ Z takim kierownictwem początek pracy będzie o wiele, wiele łatwiejszy. (...) Jestem pełen dobrych myśli _ - powiedział Szczurek.

Ponad godzinę wcześniej, prezydent Bronisław Komorowski powołał Mateusza Szczurka na ministra finansów.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: mateusz szczurek, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz