Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zmiany w rządzie. Politolog: Pozycja Sikorskiego osłabła

0
Podziel się:

Ministra spraw zagranicznych wymienia się jako kandydata na stanowisko marszałka Sejmu. Politolog, Bartłomiej Biskup uważa, że bardziej prawdopodobne jest pozostanie na stanowisku szefa dyplomacji.

Zmiany w rządzie. Politolog: Pozycja Sikorskiego osłabła
(Ministerstwo Spraw Zagranicznych/Flickr)

Niezależnie od tego, czy pozostanie w rządzie, jego pozycja w Europie osłabła. Tak politolog Bartłomiej Biskup mówił w Polskim Radiu 24 o Radosławie Sikorskim.

Ministra spraw zagranicznych wymienia się jako kandydata na stanowisko marszałka Sejmu. Bartłomiej Biskup uważa, że bardziej prawdopodobne jest pozostanie na stanowisku szefa dyplomacji. Politolog uważa jednak, że Sikorski nie ma już w Europie takiej pozycji jak kiedyś, między innymi z powodu afery podsłuchowej. Jak wskazał, tuż po ujawnieniu podsłuchów _ Wprost _, Polska została odsunięta od bezpośrednich rozmów w sprawie Ukrainy. Inicjatywę przejęły wówczas Niemcy.

Bartłomiej Biskup uważa, że w tej sytuacji konieczne jest przedefiniowanie naszej polityki zagranicznej. Powinniśmy zdecydować jaka będzie nasza rola w rozmowach o Ukrainie - czy wycofamy się z nich, czy będziemy wspierać Niemcy, czy też będziemy mieć samodzielną politykę w tej sprawie, bądź wspólną z innymi państwami Europy Środkowo-Wschodniej.

Radosław Sikorski jest ministrem spraw zagranicznych od 2007 roku. W tym roku był wymieniany jako kandydat na szefa unijnej dyplomacji oraz Sekretarza Generalnego NATO.

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/166/m311974.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/szyt;nato;o;rosji;i;ukrainie,100,0,1569124.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Sikorski na szczycie NATO. O Rosji bez Rosji
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/14/m307214.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/minister;radoslaw;sikorski;rozmawial;z;konsulem;rp;w;doniecku,136,0,1565576.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Sikorski rozmawiał z konsulem RP. O czym?
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/202/m294090.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sikorski;szefem;unijnej;dyplomacji;opinia;przesadzona,196,0,1551812.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Sikorski szefem unijnej dyplomacji?
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/252/m292860.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polityka;zagraniczna;polski;priorytetem;wzmacnianie;relacji;transatlantyckich,30,0,1530654.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Polityka zagraniczna Polski. Priorytetem wzmacnianie relacji transatlantyckich
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)