Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zmniejszenie składki na ZUS? Palikot: To możliwe

0
Podziel się:

Szef RP z emeryturami chce zrobić to samo, co z alkoholem.

Zmniejszenie składki na ZUS? Palikot: To możliwe
(PAP/Radek Pietruszka)

Janusz Palikot zapowiedział, że jego ugrupowanie zaproponuje zmniejszenie składki na ZUS o 30 procent.

W Sejmie trwa panel dyskusyjny Ruchu Palikota poświęcony reformie emerytalnej, na który przyjechali działacze partii z całego kraju. Janusz Palikot przekonywał, że mniejsze wpływy do kasy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ma zrekompensować zakaz tzw.umów śmieciowych.

Lider Ruchu Palikota twierdzi, że dzięki tej propozycji sytuacja ZUS ulegnie poprawie i dodatkowo wzrośnie zatrudnienie.

_ - Gdybyśmy powiązali te dwa postulaty, to byśmy mieli jeszcze większe wpływy do budżetu oraz więcej miejsc pracy - _ twierdzi Palikot.

POSŁUCHAJ JANUSZA PALIKOTA:

(źródło: IAR)

Janusz Palikot dodawał, że taka zmiana może także ograniczyć tzw. _ szarą strefę _. Lider Ruchu Palikota przypominał, sytuację z 2003 roku, gdy premier Marek Belka obniżył akcyzę na alkohol o 30 proc.

Następnego roku 2004 roku wpłynęło do budżetu kraju 15 procent więcej środków z tego tytułu. Wszystko dzięki ograniczeniu szarej strefy, nikt nie chciał ryzykować niepewnym alkoholem zza granicy - przypominał Palikot.

POSŁUCHAJ JANUSZA PALIKOTA:

(źródło: IAR)

Janusz Palikot zapowiedział, że szczegóły propozycji zostaną zaprezentowane 1 maja na Kongresie _ Korekta kapitalizmu _ w Warszawie.

Ruch Palikota poprze rząd

Równocześnie Janusz Palikot zapowiedział, że będzie rekomendował klubowi Ruchu poparcie reformy emerytalnej. Przekonywał, że jego formacji udało się przeforsować kilka swych postulatów osłonowych w związku z planowanymi zmianami._ _

_ - Będę rekomendował klubowi poparcie tego projektu, wiedząc, że wielu członków i klubu, i partii, i wielu z was z pewnym lękiem, niepewnością co do skutków politycznych, społecznych, wiedząc też, że wielu w waszym otoczeniu mówi, że to nie jest rozwiązanie problemu _ - mówił Palikot, zwracając się do działaczy.

Jednak - jak podkreślił - ponieważ wierzy w zwycięstwo Ruchu Palikota, woli, by tego typu zmian dokonały PO i PSL. - _ A my przy okazji tych zmian, byśmy odegrali rolę partii społecznie odpowiedzialnej, walczącej o pewne dodatkowe przywileje socjalne i zdolnej do prawdziwej politycznej odpowiedzialności _ - powiedział.

Według Palikota jego ugrupowanie przez ostatnie miesiące, podczas dyskusji nad zmianami w systemie emerytalnym pokazało, że jest politycznie i społecznie odpowiedzialne i ma własny program, który - jak mówił - _ idzie znacznie dalej niż Platforma _.

Czytaj więcej o reformie emerytur w Money.pl
Tymochowicz szczerze o Tusku: Zależy mu na pozorach Specjalista ds. wizerunku tłumaczy, dlaczego premier nie został twarzą reformy emerytur.
Ministrant w rządzie? Żądają dymisji Zdaniem polityków Ruchu Palikota prywatne poglądy ministra rzutują na pracę w resorcie.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)