Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Znawczynie budżetu doradzą prezesowi NBP

0
Podziel się:

Halina Wasilewska-Trenkner oraz Elżbieta Suchocka-Roguska dołączą do zespołu doradców.

Znawczynie budżetu doradzą prezesowi NBP
(pentagon.gov/public domain)

Marek Belka pozbywa się trzech z dziesięciu ekspertów odziedziczonych po swoim poprzedniku Sławomirze Skrzypku. Ich miejsce zajmą Halina Wasilewska-Trenkner i Elżbieta Suchocka-Roguska.

Według nieoficjalnych informacji _ Gazety Wyborczej _ do końca listopada z NBP odejdą Ryszard Bugaj (były doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego), Karol Lutkowski (ministrowi finansów w rządzie Jana Olszewskiego)
i Jerzy Żyżyński (prof. UW), którzy zostali powołani na doradców przez poprzedniego prezesa NBP, Sławomira Skrzypka, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

Do zespołu doradców już we wrześniu dołączy Halina Wasilewska-Trenkner i Elżbieta Suchocka-Roguska. Obie przez lata były wiceministrami finansów odpowiadającymi za konstruowanie budżetów państwa. Gdy w 2004 roku Wasilewska-Trenkner została członkinią Rady Polityki Pieniężnej, na stanowisku wiceministra zastąpiła ją właśnie Suchocka-Roguska

Jak pisze _ Gazeta Wyborcza _, opierając się na informacjach _ Rzeczpospolitej _ doradca prezesa NBP może liczyć na wynagrodzenie w wysokości około 21 tysięcy złotych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)