Notowania

Znowu zatrzęsło w Fukushimie - 5,6 stopnia

Japońska Agencja Meteorologiczna nie wydała jednak ostrzeżenia przed tsunami. Na razie nie ma także doniesień o ofiarach i zniszczeniach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

W japońskiej prefekturze Fukushima ziemia zatrzęsła się z siłą 5,6 w skali Richtera. Japońska Agencja Meteorologiczna poinformowała, że nie wydano ostrzeżenia przed tsunami. Nie ma informacji o ofiarach ani o zniszczeniach.

Ognisko wstrząsów znajdowało się na głębokości 20 kilometrów, a epicentrum - na morzu, w pobliżu wybrzeży Fukushimy. Wstrząsy odczuto również w prefekturach Miyagi i Yamagata.

11 marca trzęsienie ziemi o sile 9 i wywołana przez nie fala tsunami spowodowały ogromne zniszczenia w północno-zachodniej Japonii. Zginęło wtedy bądź zaginęło 28 tys. ludzi. Poważnie uszkodzona została elektrownia atomowa w prowincji Fukushima. Z powodu zagrożenia radiacją obszar w promieniu 20 km od elektrowni ogłoszono w czwartek strefą zamkniętą.

Od czasu tamtego trzęsienia dochodzi do wielu wstrząsów wtórnych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/127/t136831.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/silne;trzesienie;w;japonii;blisko;fukushimy,118,0,810102.html) Silne trzęsienie w Japonii. Blisko Fukushimy Wstrząsy miały siłę 7,1 stopnia w skali Richtera. Setki tysięcy domów pozbawione prądu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/116/t137076.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/japonski;bank;reanimuje;gospodarke,43,0,808491.html) Japoński bank reanimuje gospodarkę Uruchamia linie kredytowe na pomoc związaną z likwidowaniem skutków trzęsienia ziemi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/76/t137036.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kolejne;trzesienie;ziemi;i;wyciek;z;elektrowni,222,0,808414.html) Kolejne trzęsienie ziemi i wyciek z elektrowni Są ofiary w ludziach, wybuchło wiele pożarów. Wstrząsy wtórne miały siłę 7,4 stopnia w skali Richtera.
Tagi: trzęsienie ziemi w japonii, trzęsienie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz