Notowania

kraj
07.03.2017 14:15

Strajk nauczycieli. ZNP w marcu zaprotestuje ws. pensji

31 marca Związek Nauczycielstwa Polskiego przeprowadzi całodzienny ogólnopolski strajk nauczycieli i pracowników oświaty - zdecydował we wtorek zarząd główny związku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(REPORTER/EAST NEWS)

Problemem są zbyt niskie płace w oświacie.

ZNP domaga się m.in. podniesienia zasadniczego wynagrodzenia o 10 proc. oraz deklaracji, że do 2022 r. w szkole nie będzie zwolnień i że do tego czasu żadnemu z nauczycieli warunki pracy nie zmienią się na niekorzyść.

Strajk będzie polegał na całodniowym powstrzymaniu się przez nauczycieli od pracy. Uczniowie będą mieli zapewnioną opiekę.

W grudniu ZNP rozpoczął procedury prowadzące do przeprowadzenia ogólnopolskiego strajku w oświacie. Ponieważ bezpośrednimi pracodawcami nauczycieli są dyrektorzy szkół to do nich nauczyciele związkowcy skierowali swoje żądania, takie same w całym kraju.

Od 2017 roku nauczyciele otrzymali niewielkie podwyżki - od 35 do 63 zł. To pierwszą zmiana na plus od pięciu lat. W tej sprawie interweniował sam Jarosław Kaczyński. Ale pedagodzy dalecy są od zachwytu. "Solidarność" zapowiada, że będzie walczyć o "prawdziwe podwyżki".Czytaj więcej:Nauczyciele dostaną więcej pieniędzy, ale się nie cieszą. "Rząd chce kupić przychylność dla reformy"

Tagi: kraj, edukacja, szkolnictwo, związki, pap, znp, krótka, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-03-2017

rodziceByć nauczycielem w polskiej szkole nie jest łatwo, dlatego rozsądni rodzice popierają żądania Nauczycieli

07-03-2017

alojzyJaki poziom reprezentuja w Polsce nauczyciele to widac po miejscach polskich szkól w rankingach miedzynarodowych, ja nie rozumiem wszystkich innych … Czytaj całość

07-03-2017

rodzicMy rodzice wspieramy Nauczycieli, ciężko pracujecie, macie odpowiedzialną pracę z naszymi dziećmi, niech zalewska dobrze Was wynagradza, a nie hoduje … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (35)