Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. oprac. Anna Frankowska
|

Strajk nauczycieli. ZNP w marcu zaprotestuje ws. pensji

35
Podziel się

31 marca Związek Nauczycielstwa Polskiego przeprowadzi całodzienny ogólnopolski strajk nauczycieli i pracowników oświaty - zdecydował we wtorek zarząd główny związku.

Strajk nauczycieli. ZNP w marcu zaprotestuje ws. pensji
(REPORTER/EAST NEWS)
bDnlwlvp

Problemem są zbyt niskie płace w oświacie.

ZNP domaga się m.in. podniesienia zasadniczego wynagrodzenia o 10 proc. oraz deklaracji, że do 2022 r. w szkole nie będzie zwolnień i że do tego czasu żadnemu z nauczycieli warunki pracy nie zmienią się na niekorzyść.

Strajk będzie polegał na całodniowym powstrzymaniu się przez nauczycieli od pracy. Uczniowie będą mieli zapewnioną opiekę.

bDnlwlvr

W grudniu ZNP rozpoczął procedury prowadzące do przeprowadzenia ogólnopolskiego strajku w oświacie. Ponieważ bezpośrednimi pracodawcami nauczycieli są dyrektorzy szkół to do nich nauczyciele związkowcy skierowali swoje żądania, takie same w całym kraju.

Od 2017 roku nauczyciele otrzymali niewielkie podwyżki - od 35 do 63 zł. To pierwszą zmiana na plus od pięciu lat. W tej sprawie interweniował sam Jarosław Kaczyński. Ale pedagodzy dalecy są od zachwytu. "Solidarność" zapowiada, że będzie walczyć o "prawdziwe podwyżki".Czytaj więcej:Nauczyciele dostaną więcej pieniędzy, ale się nie cieszą. "Rząd chce kupić przychylność dla reformy"

bDnlwlvS
kraj
edukacja
Źródło:
KOMENTARZE
(35)
Nauczyciel
4 lata temu
"Od 2017 roku nauczyciele otrzymali niewielkie podwyżki - od 35 do 63 zł. " To były jakieś podwyżki?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
belfer
4 lata temu
Zgoda - 40godzinny tydzień pracy od 8-15 ALE!!!! Wyiadówki między 8-15, zebrania między 8-15, wyjścia do kina, teatru między 8-15 wycieczki między 8-15. Jeśli przekroczę czas płacicie nam nadgodziny albo odbieramy wole.!!!! Po 3 dniowej wycieczce mam kilka wolnych dni a po Zielonej Szkole??? SUPER tak powinno być. JESTEM ZA!!!!
gość222
4 lata temu
Nauczyciel zarabia niewiele więcej niż sprzątaczka. Może sprzątaczki zamiast nauczycieli będą uczyły programowania?
bDnlwlvT
ma
4 lata temu
Zamknąć szkoły nauczyciele na bruk. Dzieciom wystarczy komputer i kumaci rodzice. Jaka to oszczędność . A eurokołchoz niech sam w ramach potrzeby szkoli siłę roboczą tak jak to robi z islamistami. Nie pracują a jak dobrze żyją.
agi
4 lata temu
Kto komu broni zostac nauczycielem pracowac 18 godzin tyg miec wakacje ferie i zarabiad kupe kasy. To otwarty zawód, wystarczy skończyc szkolę i już się jest w raju!!!
...
Następna strona