Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Żołnierz też będzie mógł wziąć urlop ojcowski

0
Podziel się:

Wojskowi są ostatnią grupą mundurową, która nie może korzystać z dodatkowych dni wolnych po urodzeniu dziecka.

Żołnierz też będzie mógł wziąć urlop ojcowski
(Anna Pawlak/isaf.wp.mil.pl)

Resort obrony kończy prace nad projektem ustawy, która pozwoli zawodowym wojskowym na korzystanie z przywilejów dla świeżo upieczonych rodziców.

Wojskowi są ostatnią grupą mundurową, która nie może korzystać z dodatkowych dni wolnych po urodzeniu dziecka. 1 kwietnia ubiegłego roku Sejm przyznał prawo do ojcowskich urlopów m.in. policjantom, strażakom, funkcjonariuszom BOR czy ABW - informuje _ Dziennik Gazeta Prawna _.

W ubiegłym roku trzykrotnie w tej sprawie interweniował w MON pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania. W grudniu minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak stwierdził, że _ resort dostrzega potrzebę dostosowania uprawnień żołnierzy zawodowych w zakresie ochrony rodzicielstwa do uprawnień pracowników wynikających z kodeksu pracy _.

Właśnie trwają ostatnie prace zmierzające do wprowadzenia do ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych zapisów umożliwiających udzielanie im urlopów ojcowskich. _ - Zmieni się postrzeganie żołnierzy. Teraz będą oni także traktowani jak normalni członkowie rodzin, którzy mają powinności wobec swoich dzieci i żon _ - mówi _ _komandor Bożena Szubińska, pełnomocnik ministra obrony narodowej do spraw wojskowej służby kobiet.

Więcej o sytuacji w wojsku czytaj w Money.pl
Zwolnią nas z ZUS, by zachęcić do wojska MON podejmie działania, które usprawnią rekrutację do Narodowych Sił Rezerwowych.
Szef MON bierze się za odchudzanie. Cięcia? Szef MON wypowiada walkę biurokracji w swoim resorcie.
Rozwiązali specpułk, ale i tak jeszcze polecą Obowiązki rozformowanego pułku uroczyście przejęła 1. Baza Lotnictwa Transportowego, w której zostały tylko śmigłowce.
KOMENTARZE
(0)