Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Żubrówka przebojem stref duty free na świecie. 11. miejsce na świecie

15
Podziel się:

Żubrówka jest najlepiej sprzedającą się polską wódką w strefach wolnocłowych na świecie i zajmuje 11. miejsce wśród wódek wszystkich producentów.

Zubrówka jest produkowana przez amerykański CEDC.
Zubrówka jest produkowana przez amerykański CEDC. (Bogdan Hrywniak/East News)
bEJDgLKd

Wysokim miejscem Żubrówki w rankingu Travel Retail's Top 1000 Spirit Brands magazynu IWSR pochwalił się jej producent, firma CEDC. Firma sprzedała w zeszłym roku 82 tys. 9-litrowych skrzynek Żubrówki w strefach duty free na świecie.

Drugie miejsce z wynikiem 65,5 tys. skrzynek zajęła produkowana przez Stock Żołądkowa Gorzka, a trzecie - Belvedere (63,3 tys.), której producentem jest LVMH. Jak podkreśla CEDC, czwarte miejsce zajęła jej kolejna marka - Soplica zanotowała sprzedaż 41,2 tys. skrzynek.

Zobacz także: Wideo: alkohol zabija ok. 40 proc. komórek w mózgu
bEJDgLKf

Amerykański CEDC chwali się, że według rankingu IWSR Żubrówka jest w czołówce światowych wódek o największym przyroście sprzedaży w kanale duty free w latach 2012-2017. W porównaniu z rokiem 2016, w ubiegłym roku w strefach wolnocłowych sprzedało się łącznie o prawie 6 proc. skrzynek Żubrówki więcej.

Wynik Żubrówki jest jednak tylko trochę lepszy niż wzrost całego rynku. Sprzedaż alkoholi w globalnym kanale travel retail w 2017 roku zanotowała wzrost o niemal 5 proc. W kategorii wódek sprzedaż zwiększyła się o blisko 2 proc. w porównaniu z 2016 rokiem. Łączna sprzedaż wyniosła 3,9 mln 9-litrowych skrzynek.

bEJDgLKl

Producent podkreśla też, że Żubrówka jest najwyżej notowaną polską marką wódki w światowych rankingach sprzedaży. Jak wskazuje, w corocznym rankingu magazynu Shanken's IMPACT, Żubrówka zajęła trzecią pozycję wśród globalnych marek wódki, ustępując pola jedynie markom Smirnoff i Absolut.

"W porównaniu z danymi za rok 2016, w ubiegłym roku w Polsce i na rynkach eksportowych sprzedało się łącznie o 11,3 proc. skrzynek Żubrówki więcej, co składa się na całościowy wolumen sprzedaży w wysokości 7,9 miliona 9-litrowych skrzynek" - podaje CEDC.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJDgLKG
KOMENTARZE
(15)
Andrzej
3 lata temu
ubawiłem się - "amerykański CEDC" firma jest w 100% rosyjska i należy do rosyjskiego oligarchy Roustama Tariko, który przejął w dziwnych okolicznościach biznes w Polsce
J
3 lata temu
Anulowali akcje w Polsce, oszukani tyłu akcjonariuszy. Więc się dziwicie że im tak dobrze idzie !!! Jak ukradli nasze pieniądze.
SMAKOSZ dobry...
3 lata temu
Nie mogę pić gorzały i po co mi te wici ?
bEJDgLKH
Jarek
3 lata temu
Gdzie jest ustawa o polonizacji produkcji alkoholu w Polsce. Rosyjska firma produkuje Zubrówkę i Soplicę. No pięknie.
akcjonariusz
3 lata temu
Roust Holdings Limited przejął polski CEDC notowany na GPW i cały czas normalnie funkcjonujący ,ANULUJĄC akcje ,w ten sposób OKRADAJĄC akcjonariuszy stał się właścicielem Oczywiście KNF , Ministerstwo Finansów ,ani premier Polskiego rzadu nie widzieli w tym nagannego. A ja uważam ,że było to zwykłe złodziejstwo .