Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Hubert : Orzechowski
|

ZUS munduruje pracowników. Stroje za miliony

531
Podziel się

- A na podwyżki nie było – mówią oburzeni pracownicy.

ZUS munduruje pracowników. Stroje za miliony
(Michal Walczak / Agencja Gazeta)
bErEmoPV

Pracownicy ZUS będą mieli służbowe stroje. Na ten cel państwowy gigant wyda 12 mln zł. - A na podwyżki nie było – mówią oburzeni pracownicy.

Pracownicy otrzymają: kobiety – kamizelki, dwie spódnice, żakiet i 10 par koszul. Mężczyźni wskoczą w nowe garnitury - pisze „Gazeta Wyborcza”.

Zatrudnieni w ZUS są wściekli. Ich zarobki nie należą do najwyższych. A kiedy rok temu domagali się 700 zł podwyżki, usłyszeli, że w kasie nie ma na to pieniędzy. Teraz niektórzy uważają, że pracodawca postanowił uszczęśliwić ich na siłę.

bErEmoPX
Zobacz także: Składki za ZUS w górę

„Zależy nam na tym, żeby zarówno odbiór merytoryczny, jak i wizualny naszych pracowników był jak najlepszy. Sprawności w obsłudze zawsze powinna towarzyszyć strona wizualna tej obsługi” – twierdzi ZUS w odpowiedz przesłanej dla dziennikarzy.

Obecnie w państwowym molochu zatrudnionych jest ok. 46 tys. osób. W mundurki zostanie ubranych trzy tysiące z nich. Są to pracujący w Salach Obsługi Klientów. – To przedstawiciele związków zawodowych zwrócili się do zarządu Zakładu z prośbą o zakup strojów służbowych. Zarząd Zakładu nie podejmował tu własnej inicjatywy, tylko przystał na prośbę, która do niego wpłynęła – zapewnia ZUS.

bErEmoQd

Roczny koszt utrzymania ZUS to 4,5 mld zł.

bErEmoQy
KOMENTARZE
(531)
bnbn
2 lata temu
urzedasy nie powinny miec prawa do podwyzek to słuzba publiczna.
skoszarowac
2 lata temu
bedzie za mundurem panny sznurem
Tadeusz
2 lata temu
pewnie zaraz zatrudnią kapelanów
bErEmoQz
Marcin
3 lata temu
Połowa praciwników ZUS to zbędni pracownicy którzy tylko się obijają i wypijają nasze pieniądze Z nudów armia pasorzytów stworzyła maniakalny system prześladowczy pracodawce i pracownika System ten nawołuje do pponiżenia i upokorzenia pracownika przez pracodawce Ta pasorzytnicza część ZUS nazwała się kontrolą zwolnień lekarskich Kontrola polega na wstrzymaniu należnego chorobowego i dręczeniu ledwie dychającego człowieka przez pisemne zastraszanie tak długo aż w skutek całkiwitej niemicy stwierdzi że jest zdrowy Pasorzyty stworzyły dziesiątki komórek z których piszą i zastraszają Za psychiczne wykończenie chorego i wstrzymanie świadczenia za L4 piszą sobie premie .
Tadeusz
3 lata temu
To skandal, przez ostatnie 2 lata zabrano Polakom kilkuset złotowe renty w ilości kilkuset tysięcy świadczeń, a sami kupują garnitury za 5 tysięcy sztuka, co to za garnitury? z wełny wielbłąda?. Tak nasza władza traktuje swoich obywateli.
...
Następna strona