Notowania

budżetówka
20.07.2018 21:02

ZUS odpowiada związkowcom w sprawie listy wynagrodzeń. "A gdzie dodatki?"

Dane dotyczące wynagrodzeń w ZUS, zaprezentowane przez związkowców, są nieścisłe. Nie uwzględniają dodatków - tak rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odpowiada OPZZ.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Dominski/REPORTER)

- Przeciętne wynagrodzenie w ZUS, które powinniśmy porównywać do przeciętnego wynagrodzenia w kraju, odbiega od tego przedstawionego przez ZZP ZUS – mówi rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz. Według niego związkowcy nie uwzględnili dodatków, a poza pensją zasadniczą, jak zaznaczył, należy uwzględnić premie, „trzynastkę” i świadczenia socjalne.

Emerytury. W niektórych przypadkach lepsza wypłata jednorazowa niż "groszowa" emerytura

Dlatego, jak argumentuje rzecznik, cytowany przez businessinsider,pl, rzeczywiste wynagrodzenie w ZUS-ie jest od 450 do 1000 zł wyższe od tego, które podają związkowcy.

Przypomnijmy, że listę zarobków w ZUS-ie ujawnili związkowcy z OPZZ. Ma być ono niższe od krajowej średniej.

Przeciętne wynagrodzenie w gospodarce narodowej - czyli wskaźnik obliczany na podstawie pensji w największych przedsiębiorstwach, wybranej próbie małych i średnich oraz wynagrodzeniach w budżetówce - wyniosło w 2017 r. 4271,51 zł brutto. Według związkowców dla zatrudnionych w ZUS takie pieniądze są w większości nieosiągalnym marzeniem.

"Ponad 3/4 załogi Zakładu (grupa ponad 34 000) samych pracowników merytorycznych, w tym specjalistów z długoletnim stażem – nie osiąga przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej” – podkreślono w liście do prezes ZUS.

Opublikowanie zarobków w ZUS to kolejna odsłona sporu w Zakładzie. Związkowcy nie wykluczają ponownego wejścia w spór zbiorowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: budżetówka, zus, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-07-2018

ReslikObywatele powinni spalić ZUS , Urzędy Pracy , Straż Miejską i SENAT !! Z zaoszczędzonych pieniędzy obniżyc podatki i wszystko było by normalnie na … Czytaj całość

21-07-2018

suskijezeli w jednostkach budzetowych ktos dostaje 13 czy 14 to juz skandal.rozumiem w zakladach produkcyjnych gdzie nastepuje wzrost produkcji tym samym … Czytaj całość

20-07-2018

!!!!!!!!!!Jaka "13", to jest skandal, żeby ten twór jeszcze funkcjonował w budżetówce, a reszta ma się składać z podatków.

Rozwiń komentarze (73)