Notowania

Zrezygnował wiceprezes ZUS Marcin Wojewódka

To nie jedyna jednak taka rotacja na stanowiskach w państwowych spółkach. Poważne zmiany czekają również PZU.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanisław Kowalczuk/East News)

Wiceprezes ZUS nadzorujący pion administracji Marcin Wojewódka zrezygnował w czwartek ze stanowiska. Decyzję tę potwierdził Radosław Milczarski z biura prasowego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Wojewódka będzie pełnił obowiązki do 4 lipca. Formalną decyzję o odwołaniu i powołaniu wiceprezesów musi podjąć Rada Nadzorcza ZUS - przypomniał Milczarski.

Wojewódka był od 4 maja 2016 r. wiceprezesem nadzorującym pion administracji i zamówień publicznych, a powodem rezygnacji są, jak tłumaczył rzecznik ZUS, "czekające go nowe wyzwania zawodowe w drugiej połowie 2017 r.". Milczarski nie sprecyzował jednak, co będzie robił wiceprezes. Zaznaczył jedynie, że Wojewódka "podziękował za ponad roczną współpracę prezes ZUS prof. Gertrudzie Uścińskiej".

Decyzja Wojewódki to druga zapowiedź ważnej zmiany personalnej w państwowej spółce, o której dowiadujemy się w czwartek.

Szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska została bowiem w czwartek kandydatem na członka zarządu PZU - potwierdził przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Sadurska pracowała wcześniej w ZUS.

- Jeśli bycie szefem rady nadzorczej ZUS, który wydaje 200 mld zł rocznie, nie jest dobrym doświadczeniem, no to nie wiem, jakie powinno być lepsze - stwierdził Kowalczyk, odpowiadając na pytanie o kwalifikacje Sadurskiej.

Jak dodał, Sadurska "ma stosowne wykształcenie zarówno z zakresu prawa, zarządzania jak i ekonomii". - Jeśli dyskwalifikacją ma być to, że jest szefową Kancelarii Prezydenta, to o czym my mówimy? - powiedział Kowalczyk. I oświadczył, że Małgorzata Sadurska jest "kandydatem do zarządu PZU", ale będzie podlegała "kwalifikacjom, konkursowi, tak jak każdy inny".

Sadurska złożyła rezygnację z funkcji szefowej Kancelarii Prezydenta, która to rezygnacja - jak poinformował w czwartek rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński - została przyjęta. Sadurska przestanie pełnić funkcję w KPRP od poniedziałku 12 czerwca. - To jest decyzja suwerenna minister - dodał Łapiński.

PZU zapowiada innowacyjne ubezpieczenia:

Małgorzata Sadurska była przewodniczącą Rady Nadzorczej ZUS trzeciej kadencji, reprezentując w niej rząd. Rada została powołana decyzją ówczesnego premiera Jarosława Kaczyńskiego 6 września 2007 r. Kadencja rady trwała do września 2012 r.

Tagi: spółka, kadry, praca, płaca, składka, społeczeństwo, świadczenia, zus, wojewódka, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-06-2017

kolaZrezygnował bo musiał. Przecież teraz będzie miejsce dla "bezrobotnej" Małgorzaty Sadurskiej. Czy mogłoby być inaczej? Następny fachowiec … Czytaj całość

08-06-2017

lolsadurska musi się śpieszyć, zanim psiaki polecą na pysk

08-06-2017

abotakpisowskie nienasycone ścierwa

Rozwiń komentarze (55)