Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zrezygnował wiceprezes ZUS Marcin Wojewódka

55
Podziel się:

To nie jedyna jednak taka rotacja na stanowiskach w państwowych spółkach. Poważne zmiany czekają również PZU.

Zrezygnował wiceprezes ZUS Marcin Wojewódka
(Stanisław Kowalczuk/East News)
bFfxtjZx

Wiceprezes ZUS nadzorujący pion administracji Marcin Wojewódka zrezygnował w czwartek ze stanowiska. Decyzję tę potwierdził Radosław Milczarski z biura prasowego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Wojewódka będzie pełnił obowiązki do 4 lipca. Formalną decyzję o odwołaniu i powołaniu wiceprezesów musi podjąć Rada Nadzorcza ZUS - przypomniał Milczarski.

Wojewódka był od 4 maja 2016 r. wiceprezesem nadzorującym pion administracji i zamówień publicznych, a powodem rezygnacji są, jak tłumaczył rzecznik ZUS, "czekające go nowe wyzwania zawodowe w drugiej połowie 2017 r.". Milczarski nie sprecyzował jednak, co będzie robił wiceprezes. Zaznaczył jedynie, że Wojewódka "podziękował za ponad roczną współpracę prezes ZUS prof. Gertrudzie Uścińskiej".

bFfxtjZz

Decyzja Wojewódki to druga zapowiedź ważnej zmiany personalnej w państwowej spółce, o której dowiadujemy się w czwartek.

Szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska została bowiem w czwartek kandydatem na członka zarządu PZU - potwierdził przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Sadurska pracowała wcześniej w ZUS.

- Jeśli bycie szefem rady nadzorczej ZUS, który wydaje 200 mld zł rocznie, nie jest dobrym doświadczeniem, no to nie wiem, jakie powinno być lepsze - stwierdził Kowalczyk, odpowiadając na pytanie o kwalifikacje Sadurskiej.

Jak dodał, Sadurska "ma stosowne wykształcenie zarówno z zakresu prawa, zarządzania jak i ekonomii". - Jeśli dyskwalifikacją ma być to, że jest szefową Kancelarii Prezydenta, to o czym my mówimy? - powiedział Kowalczyk. I oświadczył, że Małgorzata Sadurska jest "kandydatem do zarządu PZU", ale będzie podlegała "kwalifikacjom, konkursowi, tak jak każdy inny".

bFfxtjZF

Sadurska złożyła rezygnację z funkcji szefowej Kancelarii Prezydenta, która to rezygnacja - jak poinformował w czwartek rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński - została przyjęta. Sadurska przestanie pełnić funkcję w KPRP od poniedziałku 12 czerwca. - To jest decyzja suwerenna minister - dodał Łapiński.

Zobacz także: PZU zapowiada innowacyjne ubezpieczenia:

Małgorzata Sadurska była przewodniczącą Rady Nadzorczej ZUS trzeciej kadencji, reprezentując w niej rząd. Rada została powołana decyzją ówczesnego premiera Jarosława Kaczyńskiego 6 września 2007 r. Kadencja rady trwała do września 2012 r.

bFfxtkaa
kadry
praca
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(55)
Any
4 lata temu
Panie Marcinie czas wracać. Nie posprzątał Pan jeszcze wszystkich śmieci. Najgorsze zostały. Kadra zus to tragedia. Przykre, ze Pani prezes jest ślepa. Starzy dyrektorzy promowa li swoich zausznikow i w wiekszosci oddzialow to przeszlo. Takiego mobbingu jak w zusie nie ma w zadnym innym urzędzie.
MAks
5 lata temu
Tak złych rządów nie było w ZUS od wielu, wielu lat.
MAks
5 lata temu
O rok za długo. Tak fatalnych rządów nie było w ZUS od ponad 82 lat.
bFfxtkab
Warszafiak
5 lata temu
Został wywalony. Należało mu się, za ten meksyk w ZUS. Teraz czas na Panią Uścińską - najgorszego z prezesów ZUS. a ... i niech sprzątnie bawidamka Kolka
Miron
5 lata temu
NARESZCIE !!! Nikt za Panem Wojewódką płakać w ZUS nie będzie.
...
Następna strona