Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Żyrinowski proponuje Polsce udział w rozbiorze Ukrainy

0
Podziel się:

Mowa o pięciu wschodnich obwodach. Zniknie wówczas pojęcie zachodnioukraińskiego nazizmu, faszyzmu i rasizmu. - Niech Polacy się tym zajmują.

Żyrinowski proponuje Polsce udział w rozbiorze Ukrainy
(Jürg Vollmer / Maiakinfo/CC/Wikimedia)
bEDceBTp

Lider lojalnej wobec Kremla nacjonalistycznej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (LDPR) Władimir Żyrinowski zaproponował Polsce, Węgrom i Rumunii, by włączyły się do rozbioru Ukrainy.

Żyrinowski uczynił to z trybuny Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu, podczas dyskusji nad uchwałą izby _ O sytuacji na Krymie _, w której z zadowoleniem odniosła się ona do wyrażonej w niedzielnym referendum przez mieszkańców tego ukraińskiego półwyspu woli przyłączenia się do Federacji Rosyjskiej.

Lider LDPR jest znany z kontrowersyjnych, nacjonalistycznych i wielkomocarstwowych wystąpień. Uważany jest za polityka bardzo dobrze wyczuwającego nastroje panujące na Kremlu, niektórzy analitycy uważają, że często mówi to, czego z różnych powodów powiedzieć nie może lub nie chce Kreml.

bEDceBTr

Żyrinowski oświadczył, że _ Kijów nigdy nie zgodzi się na federalizację Ukrainy, gdyż nie jest już w stanie czymkolwiek rządzić _. _ W Kijowie nastąpił paraliż władzy _ - podkreślił.

Zauważył, że _ taki los zawsze spotykają podejmowane przez Ukrainę próby budowy państwa _. Dodał, że Ukraińcy już 300 lat temu _ miotali się _ między Rosjanami, Szwedami, Turkami i Polakami. _ I zawsze przegrywali _ - zaznaczył.

Według Żyrinowskiego _ nadszedł czas, by nie tylko rosyjskie ziemie wróciły pod rosyjską flagę _. _ Ziemie zachodniej Ukrainy w czasach reżimu stalinowskiego słusznie zostały przyłączone do Związku Radzieckiego. Chodziło o to, aby powstrzymać niemieckie armie jak najdalej (od granic ZSRR). Ale to nie były rosyjskie ziemie; to nie były ukraińskie ziemie _ - oświadczył.

_ - To były polskie ziemie wschodnie - Łuck, Lwów, Tarnopol, Iwano-Frankowsk i Równe. Obwód zakarpacki - to Węgry. W Użhorodzie wszyscy mówią po węgiersku. Albo po rosyjsku. Nie ma żadnego związku z Ukrainą. I Czerniowce - w tym wypadku żadnego porozumienia nie było. Stalin zabrał Czerniowce dla zaspokojenia apetytu; porozumienia z Hitlerem nie było _ - oznajmił.

bEDceBTx

Przywódca LDPR podkreślił, że _ teraz nadszedł czas, by zwrócić (te ziemie) _. _ Są to trzy kraje NATO - Rumunia, Węgry i Polska. Chodzi zwłaszcza o Polskę. W jej wypadku mowa jest o pięciu wschodnich obwodach. Zniknie wówczas pojęcie zachodnioukraińskiego nazizmu, faszyzmu i rasizmu. Niech Polacy się tym zajmują. I Węgrzy, i Rumuni _ - powiedział.

Zdaniem Żyrinowskiego _ prawdziwa Ukraina, to centralna Ukraina, bez zachodnich ziem, które bardziej są polskie i bez wschodnich, które bardziej są rosyjskie _. _ Sumy, Czernihów, Chmielnicki, Połtawa, Winnica, Kirowohrad, Krzemieńczuk i Kijów - to można uważać za Ukrainę, choć i to było prezentem _ - wskazał.

Prowadzący obrady przewodniczący Dumy Państwowej Siergiej Naryszkin, jeden z najbardziej zaufanych współpracowników prezydenta FR Władimira Putina, w żaden sposób nie zareagował na wystąpienie Żyrinowskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Specuchwała Dumy "O sytuacji na Krymie" Rosja będzie sprzyjać społeczno-gospodarczemu rozwojowi Krymu, pomyślności jego mieszkańców, pokojowi, spokojowi i zgodzie na terytorium tej republiki.
Niemcy kochają Rosjan, gardzą Amerykanami W społeczeństwie niemieckim szeroko rozpowszechniona jest opinia, że Niemcy i Zachód zbyt jednostronnie stanęły po stronie Ukrainy, a przeciwko Rosji.
Putin przegrał w rozgrywce o Krym? Rosyjska prasa przypomina, że Władimir Putin nie reagował w ten sposób, gdy zamykano rosyjskie szkoły w Azerbejdżanie lub dyskryminowano Rosjan w krajach centralnej Azji.
Ukraińskie MSZ wzywa kraje świata Ma to wyjątkowo niebezpieczny charakter nie tylko dla jedności terytorialnej Ukrainy, ale też pokoju na świecie.
bEDceBTS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)