Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pgnig
22.04.2005 15:40

Zysk PGNiG w tym roku może przekroczyć 1 mld zł

Zysk netto PGNiG SA może w tym roku wzrosnąć do ponad 1 mld zł z 860 mln zł zanotowanych w roku 2004 - poinformował w piątek dziennikarzy Marek Kossowski, prezes PGNiG.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Myślę, a nawet jestem tego pewien, że w tym roku uda się nam znaleźć w gronie spółek z rocznym zyskiem netto na poziomie 1 mld zł, może nawet przekroczymy 1 mld zł" - powiedział prezes.

Zysk netto spółki PGNiG za 2004 rok, według nieaudytowanych danych, wyniósł 861 mln zł. Według nieoficjalnych informacji ostatecznie, po audycie, zysk netto PGNiG będzie niższy i wyniesie około 760-780 mln zł.

PGNiG planuje zadebiutować na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w czerwcu.

Wartość emisji PGNiG szacowana jest na 1,5 mld zł.

Jak poinformował wcześniej w piątek Kossowski, KPWiG zgłosiła kilka uwag do prospektu, nad którymi spółka obecnie pracuje. Zapewnił, że poprawki zostaną naniesione i przedstawione komisji w terminie.

Zbigniew Mrowiec, wiceprzewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, w ostatnim wywiadzie dla PAP informował, że zarówno Lotos, jak i PGNiG potencjalnie mogą zostać dopuszczone do publicznego obrotu na najbliższym posiedzeniu KPWiG 28 kwietnia, o ile Komisja w terminie uzyska odpowiedzi na swoje pytania.

PGNiG planuje istotnie zwiększyć wydobycie gazu i ropy naftowej w kraju. Spółka zakłada zwiększenie wydobycia gazu do 5,5-6 mln metrów sześc. gazu rocznie i ropy naftowej do 1,5 mln ton rocznie.

Spółka chce utrzymać minimum 30-proc. udział gazu krajowego w dostawach na rynek.

Tagi: pgnig, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz