Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zysk PZU w kolejnych latach będzie podobny do ubiegłorocznego

0
Podziel się:

Grupa PZU zakłada, że w kolejnych latach wynik netto utrzyma się na poziomie zbliżonym do zysku netto, który według wcześniejszych prognoz miał wynieść 2,8-3 mld zł

Grupa PZU zakłada, że w kolejnych latach wynik netto utrzyma się na poziomie zbliżonym do zysku netto, który według wcześniejszych prognoz miał wynieść 2,8-3 mld zł - poinformowała spółka w materiałach przed wtorkową konferencją prasową.

Przedstawione we wtorek założenia strategii PZU na lata 2006-2010 przewidują zwrot na kapitale ROE na poziomie co najmniej 20 proc., wypłaty dywidendy na poziomie nie mniej niż 25 proc. rocznego zysku netto oraz utrzymanie ratingu na poziomie ratingu Polski.

Strategia przewiduje utrzymanie wiodącej pozycji Grupy PZU na polskim rynku finansowym oraz rozwój na rynkach zagranicznych.

PZU poinformowało, że istotnym czynnikiem wzrostu przychodów ma być działalność na wschodzących rynkach zagranicznych.

"Prognozuje się dalszy wzrost przypisu składki ze spółek zagranicznych, który w 2010 roku ma wynieść ponad 330 mln euro" - napisano w materiałach PZU.

Jednym z celów zarządczych PZU jest również utrzymanie wskaźnika mieszanego na poziomie poniżej 92 proc.

PZU zakłada też utrzymanie wysokiego poziomu kapitalizacji.

"Jego źródłem będzie zatrzymana część zysków, które powinny kształtować się na poziomie zbliżonym do ubiegłorocznego, przy założeniu utrzymania się stosunkowo wysokiego poziomu rentowności inwestycji na rynkach finansowych" - napisano w materiałach.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)