Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Żywność niebezpieczna? Będzie nowa inspekcja?

0
Podziel się:

Minister rolnictwa dodał, że zabiega o to, aby nad pomysłem jego resortu pochylił się rząd

Żywność niebezpieczna? Będzie nowa inspekcja?
(PAP/Tomasz Gzell)
bEDBGnEB

Minister rolnictwa nie składa broni. Stanisław Kalemba zapowiedział dalszą walkę o utworzenie jednej inspekcji czuwającej nad bezpieczeństwem żywności.

Nie zraził go brak poparcia ze strony ministra zdrowia. Kalemba przypomniał, że jego pomysł przewiduje _ wchłonięcie _ inspekcji sanitarnej - _ Ta inspekcja powinna kontrolować wszystko od pola do stołu, nie tylko przetwórstwo, ale i sklepy. Wiemy, że w różnych sieciach na zapleczu też się trochę zajmują przetwórstwem tej żywności. Dlatego powinna mieć to pod nadzorem jedna służba. _

Minister rolnictwa dodał, że zabiega o to, aby nad pomysłem jego resortu pochylił się rząd. Miałoby to stać się latem tego roku - _ Wierzę, że zwycięży zdrowy rozsądek _ - powiedział Kalemba.

bEDBGnED

Inspekcja miałaby się składać z czterech instytucji. Projekt Stanisława Kalemby zakłada, że znalazłyby się w niej między innymi Sanepid, nadzorowany przez resort zdrowia, a także inne inspekcje podległe ministerstwu rolnictwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Odwołają Tuska? Ponosi winę za... _ - Nie wykluczamy ponowienia naszego wniosku o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Tuska _ - mówi polityk.
Kalemba: "będę prowadził twarde rozmowy z Czechami o polskiej żywności" Zdaniem ministra, Polacy powinni dbać o jakość żywności już na terenie swego kraju. Jeśli Polska chce poprawić wizerunek polskiej żywności, musi coś w tym kierunku zrobić.
Miliony złoych na promocję polskiej żywności Dwa miliony złotych chcą w 2013 r. przeznaczyć fundusze promocji na informowanie zagranicznych konsumentów o dobrej jakości polskiej żywności - powiedział reprezentujący fundusze Jerzy Wierzbicki.
bEDBGnFe
wiadmomości
wiadomości
KOMENTARZE
(0)