Notowania

Wiceminister infrastruktury: Polska kolej przeżywa renesans

- Przybywa pasażerów, ładunków, zmodernizowanych torów, nowoczesnego taboru, odświeżonych dworców. To dobra podstawa ku temu, by twierdzić, że polska kolej przeżywa renesans – mówił wiceminister infrastruktury, Andrzej Bittel podczas I Kongresu Rozwoju Kolei.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
(Fot: Krzysztof Olszewski/WP)

- Wszystkie te elementy przekładają się na konkurencyjność kolei, a to z kolei widać w wynikach spółek – zaznaczył Andrzej Bittel.

Wiceminister wyjaśnił, że nie byłoby to możliwe bez nakładów inwestycyjnych. Łącznie w najbliższych latach państwo polskie chce wpompować 100 mld zł.

- 66 mld zł planujemy wydać w ramach Krajowego Programu Kolejowego do 2023 roku. Dzięki niemu rozwiną się szlaki kolejowe, które są najważniejsze z punktu widzenia komunikacji w Polsce i Europie.

Bittel wspomniał też o ważnym wyzwaniu, przed którym stoi polska kolej. Chodzi o politykę kadrową.

- W najbliższych latach na kolei może być kilka tysięcy wakatów. Chodzi o samych maszynistów. Zachęcamy do pracy w tym zawodzie. Wprowadzamy nowoczesne programy szkolenia. Chcemy, aby te osoby napływały szybciej do zawodu – zaznaczył wiceminister.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-01-2019

p.pTo niech się ten pan wiceminister przejedzie z Katowic do Krakowa!!!!!!!!!!!Pełno odcinków wstrzymanych, bajzel wszędzie, wykonawcy i robotnicy z … Czytaj całość

25-01-2019

HehNie panstwo polskie tylko Unia Europejska. Takie male sprodtowanie. Rzady pis i po tylko nieudolnie nie potrafia wydac calej kady z EU

24-01-2019

5465Zapraszamy w Lubelskie na pozostawiony odcinek linii Lublin -Warszawa przez Astaldi . Od czerwca 2017 linia jest zamknięta .... I nikt nie wie - … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (51)