Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Wiceminister rodziny odwołana. Pogrążył ją skandaliczny projekt ustawy

415
Podziel się

Premier odwołał wiceminister Elżbietę Bojanowską – poinformowała Joanna Kopcińska, rzecznik rządu. We wtorek szefowa resortu rodziny i pracy Elżbieta Rafalska skierowała do Mateusza Morawieckiego stosowny wniosek.

Wiceminister rodziny odwołana. Pogrążył ją skandaliczny projekt ustawy
(East News, Artur Szczepanski/REPORTER)
bDTLPZTp

Powodem do dymisji wicemister Elżbiety Bojanowskiej były kontrowersyjne zapisy w projekcie nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz niektórych innych ustaw.

Wynikało z nich, że sprawcą przemocy domowej nie jest osoba, która dopuściła się jej jednorazowo. Zmiany dotyczyły również procedury zakładania Niebieskiej Karty.

bDTLPZTr

We wtorek MRPiPS poinformowało, że Elżbieta Rafalska skierowała do premiera Mateusza Morawieckiego wniosek o dymisję swojej wiceminister. Jak pisze Polska Agencja Prasowa, premier zatwierdził dymisję w środę. Poinformowała o tym rzecznik rządu Joanna Kopcińska.

Zobacz także: Przemoc domowa. Tylko dwie na pięć osób będących jej świdakiem zgłasza problem na policję:
bDTLPZTx

Już w piątek wiceminister wzięła na siebie odpowiedzialność za kształt prac nad projektem nowelizacji ustawy i oddała się do dyspozycji minister Rafalskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDTLPZTS
KOMENTARZE
(415)
morda
2 lata temu
a to powinna byc odwołan rafalska ,bo jest słabym ministrem
felek
2 lata temu
Znaleźli sobie kozła ofiarnego.
jaaeekkk
2 lata temu
Myślę, że to koniec tego bandyckiego rządu i partii, jak już swoich wyrzucają. Oby tak dalej, idą w dobrym kierunku!
bDTLPZTT
uwaga
2 lata temu
Przecież Rafalska dobrze wiedziała o planach Bojanowskiej, jak zrobił się szum, wystraszona oddała ją do dyspozycji premiera.Rafalska jest słabym ministrem.Ją też odwołać.
ha
2 lata temu
Kon by sie usmial'dymisja w rzadzie" to tylko odstrzal ofiary.Przeciez taka ustawe przygotowal caly sztab ludzi,prawnikow,"smykow" politycznych doradcow.W koncu pieczetowala ja minister.
...
Następna strona