Notowania

Wiceminister rodziny odwołana. Pogrążył ją skandaliczny projekt ustawy

Premier odwołał wiceminister Elżbietę Bojanowską – poinformowała Joanna Kopcińska, rzecznik rządu. We wtorek szefowa resortu rodziny i pracy Elżbieta Rafalska skierowała do Mateusza Morawieckiego stosowny wniosek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
(Fot: Artur Szczepanski/REPORTER)

Powodem do dymisji wicemister Elżbiety Bojanowskiej były kontrowersyjne zapisy w projekcie nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz niektórych innych ustaw.

Wynikało z nich, że sprawcą przemocy domowej nie jest osoba, która dopuściła się jej jednorazowo. Zmiany dotyczyły również procedury zakładania Niebieskiej Karty.

We wtorek MRPiPS poinformowało, że Elżbieta Rafalska skierowała do premiera Mateusza Morawieckiego wniosek o dymisję swojej wiceminister. Jak pisze Polska Agencja Prasowa, premier zatwierdził dymisję w środę. Poinformowała o tym rzecznik rządu Joanna Kopcińska.

*Przemoc domowa. Tylko dwie na pięć osób będących jej świdakiem zgłasza problem na policję: *

Już w piątek wiceminister wzięła na siebie odpowiedzialność za kształt prac nad projektem nowelizacji ustawy i oddała się do dyspozycji minister Rafalskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-01-2019

mordaa to powinna byc odwołan rafalska ,bo jest słabym ministrem

09-01-2019

felekZnaleźli sobie kozła ofiarnego.

09-01-2019

jaaeekkkMyślę, że to koniec tego bandyckiego rządu i partii, jak już swoich wyrzucają. Oby tak dalej, idą w dobrym kierunku!

Rozwiń komentarze (415)