Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Więcej gazu ze wschodu. Połączenie Polska-Ukraina wymaga inwestycji

3
Podziel się:

Zapewnienie dostępnej przepustowości na poziomie 6,6 mld m3 wymaga przeprowadzenia dodatkowych inwestycji w systemie przesyłowym, zarządzanym przez Gaz-System, podała spółka.

Obecne połączenie gazowe między Ukrainą a Polską pozwala na przesyłanie do 2 mld m3 gazu rocznie.
Obecne połączenie gazowe między Ukrainą a Polską pozwala na przesyłanie do 2 mld m3 gazu rocznie. (Materiał prasowy)

Obecne połączenie gazowe między Ukrainą a Polską pozwala na przesyłanie do 2 mld m3 gazu rocznie, na zasadach przerywanych warunkowo ciągłych. Obie strony chcą zwiększyć możliwości przepływu, ale to wymaga inwestycji.

"W nawiązaniu do informacji prasowych opublikowanych przez ukraińskie spółki, tj. Uktransgaz oraz Naftohaz o zwiększeniu dostępnej przepustowości do 6,6 mld m3 gazu rocznie dla połączenia gazowego Polska-Ukraina, Gaz-System informuje, że obecna infrastruktura gazowa na granicy polsko-ukraińskiej nie pozwala na przesył gazu z Polski na Ukrainę na takim poziomie" - podała spółka.

Decyzji nie ma, bowiem, jak podaje spółka, potrzebne są odpowiedniej analizy ekonomiczne, poparte zawartymi zobowiązania kontraktowymi pomiędzy obiema stronami.

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
edi
3 lata temu
Polska eksporterem gazu-śmiechu warte-za darmochę
red
3 lata temu
Polska zdradza Ukrainę !!!!!!!!
Cvq
3 lata temu
Ze wschodu , a może na wschód?