Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wielka Brytania uderza w Huawei. Trump się cieszy

Wielka Brytania ogłosiła we wtorek, że technologia koncernu Huawei musi zostać usunięta z brytyjskiej sieci 5G do 2027 roku. Takie rozwiązanie cieszy Stany Zjednoczone, czemu dali wyraz najbliżsi współpracownicy Donalda Trumpa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Donald Trump ma powody do radości. Wielka Brytania traci zaufanie do Huawei

Jak pisze Polska Agencja Prasowa, uderzenie w Huawei i Chiny z aprobatą przyjęli przedstawiciele rządu Stanów Zjednoczonych.

"Decyzja Zjednoczonego Królestwa odzwierciedla rosnący międzynarodowy konsensus dotyczący tego, że Huawei i inne podmioty stanowią zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego, ponieważ są zależne od Chińskiej Partii Komunistycznej" - napisał na Twitterze Robert O'Brien, doradca prezydenta Trumpa.

Jak dodał, USA nie mogą się już doczekać współpracy z Wielka Brytanią, "aby promować innowacje i różnorodność w łańcuchach zaopatrzenia sieci 5G".

Obejrzyj: Sieć 5G od Huawei. "Nie pokazujmy palcem jednego dostawcy"

We wtorek Wielka Brytania poinformowała, że od przyszłego roku operatorzy telekomunikacyjni nie będą mogli kupować technologii od chińskiego giganta technologicznego.

Przypomnijmy, że w styczniu zapadła decyzja w sprawie dopuszczenia chińskiego koncernu do budowy sieci 5G w Wielkiej Brytanii. Premier Boris Johnson zdecydował się na kompromis. Huawei miał mieć na mocy tej decyzji udział w budowie nowej technologii na Wyspach, ale nie został dopuszczony do krytycznych części infrastruktury.

Rząd Wielkiej Brytanii zaliczył Huawei do "dostawców wysokiego ryzyka", jednocześnie jednak umożliwił chińskiemu koncernowi udział w budowie brytyjskiej sieci 5G. Teraz jednak zmienia zdanie. Jak tłumaczą przedstawiciele rządu - po zasięgnięciu opinii ze strony Narodowego Centrum Cyberbezpieczeństwa.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: technologie, telekomunikacja, 5g, huawei, wielka brytania
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-07-2020

szafran69lewacy i przyjaciele fantastycznego systemu w chinach czyli PO i Demokraci ze stanow wyja i chca zamordowac

14-07-2020

trampekBędzie szpiegostwo usa i ich firmy będą nadzorować budowę G5

14-07-2020

brawo USASzpiegostwo radzieckie.

Rozwiń komentarze (24)