Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MZUG
|

Wielka inwestycja na Mazurach. Pochłonie dziesiątki milionów z KPO

70
Podziel się:

W Mikołajkach na Mazurach ma powstać wielki kompleks sportowo-rekreacyjny. Inwestycja ta zostanie zrealizowana dzięki m.in. środkom z KPO, a także funduszom unijnym. Planowo natomiast budowa ma ruszyć na wiosnę przyszłego roku.

Wielka inwestycja na Mazurach. Pochłonie dziesiątki milionów z KPO
Projekt terenu rekreacyjnego w Mikołajkach (mikolajki.eu, Gmina Mikołajki)

W Mikołajkach, na terenie leżącym pomiędzy tamtejszym Zespołem Oświatowym, a osiedlem mieszkaniowym tzw. Łabędziakiem ma powstać kompleks sportowo-rekreacyjny - informuje "Gazeta Wyborcza". Projekt został zaprezentowany na oficjalnej stronie na Facebooku miasta.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nocna prohibicja w polskich miastach. Sośnierz: dopuśćmy do użytku wszystkie narkotyki

Milionowa inwestycja w Mikołajkach

Jednym z założeń projektu jest poprawa komfortu uczniów oraz rodziców, którzy dowożą swoje pociechy do szkoły. Zespół Oświatowy jest bowiem największą placówką edukacyjną w Mikołajkach i uczęszcza tam blisko 430 uczniów - podaje "GW".

Projekt zakłada budowę zatoki parkingowej w stylu kiss and ride, gdzie rodzice będą mogli bezkolizyjnie zawieźć swoje dzieci do szkoły. W zatoce ma także znaleźć się przystanek dla autobusu szkolnego, czy też autokaru. Dodatkowo przewidziana jest budowa miasteczka ruchu drogowego, który ma pomóc dzieciom w nauce przepisów oraz zachowania na drodze.

W projekcie są przewidziane także place zabaw dla dzieci, boiska do gier zespołowych, a także ogródek edukacyjny, w którym dzieci będą mogły uprawiać zioła, warzywa czy owoce. Co więcej, na terenie zostaną wybudowane także altany, w których będzie można prowadzić zajęcia w plenerze.

Inwestycja ponadto zawiera budowę skateparku, a także pump truck, czyli tor do jazdy na rowerze. Naprzeciwko strefy sportów ma powstać park wypoczynkowy wraz z miejscami do gry w ping-ponga oraz w bule, a także stołami do gry w szachy i warcaby — informuje "Gazeta Wyborcza".

Teren zakłada także strefę dla seniorów z ławkami, leżakami, czy leżankami. Dodatkowo przewidziana jest siłownia na świeżym powietrzu oraz kompleks basenów. Ponadto zmodernizowany zostanie także budynek starej szkolnej kotłowni.

Jaki jest przewidziany koszt tej inwestycji? - Mamy na to zapewnione finansowanie na poziomie 34 mln zł z KPO, plus dodatkowe fundusze unijne na termomodernizację szkoły. Do tego wszystkiego wymagany jest wkład własny, ale jego wysokość poznamy dopiero po otrzymaniu kosztorysu inwestorskiego - wskazał w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Piotr Jakubowski, burmistrz Mikołajek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
nieruchomości
inwestycje
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(70)
Klakier
2 miesiące temu
Raptem parking i ogródek.Myśmy ogródek przy szkole robili sami po zajęciach w ramach zajęć z biologii.
XxX
2 miesiące temu
Spojrzałem na zdjęcie i tytuł… myślałem o nowym parku wodnym,a nie o zatoczce dla madek, co to na przejściu wysadzają dzieci do szkoły
gda
2 miesiące temu
No genialne, oby tak dalej no i oczywiście za dużo większe pieniądze.
Robert
2 miesiące temu
Dołożyć tę kasę do budowy CPK a nie marnować
raall
2 miesiące temu
Rozliczyć budowniczych ekskluzywnych ławek. U mnie w miejscowości na mazurach powstało kilkanaście ławeczek (ekstremalnie fikuśnych) za 1,8 mln zł. Co to za banda jedna robi a druga takie coś kupuje. W taki chłam idzie poważna kasa miasta na inne potrzeby choćby prace interwencyjne
...
Następna strona