Notowania

gospodarka
15.04.2019 14:28

Wielkanoc 2019 a zakaz handlu w niedziele. W które dni sklepy będą otwarte?

Zakaz handlu w niedziele obowiązuje od marca 2018 r. Obecnie sklepy otwarte są zazwyczaj jedynie w ostatni weekend miesiąca. Kwiecień jest jednak wyjątkiem ze względu na zbliżającą się Wielkanoc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Wielkanoc 2019 a zakaz handlu w niedziele

Wielkanoc 2019 a zakaz handlu w niedziele

W nowym roku niedziele handlowe przypadają zdecydowanie rzadziej. Wszystko za sprawą zaostrzenia ustawy o zakazie handlu. Aktualnie zakupy możemy zrobić zazwyczaj jedynie w ostatnią niedzielę miesiąca. Kwiecień br. jest jednak wyjątkiem z uwagi na zbliżające się Święta Wielkanocne (Wielkanoc - 21 kwietnia).

Niedziele handlowe w kwietniu przypadną więc na ostatni weekend miesiąca oraz tydzień poprzedzający Święta. Zdecydowana większość sklepów, galerii handlowych i supermarketów będzie w te dni otwarta według ustalonych godzin.

Niedziele niehandlowe - kwiecień 2019:

  • 7 kwietnia
  • 21 kwietnia (Wielkanoc)

Niedziele handlowe - kwiecień 2019:

  • 14 kwietnia
  • 28 kwietnia

Zakaz handlu w niedziele. Będą zmiany w projekcie?

Zakaz handlu w niedziele obowiązuje od marca 2018 r. We wskazane dni zakazany jest nie tylko handel, ale również inne czynności związane ze sprzedażą, np. przeładunki, magazynowanie, logistyka oraz dystrybucja. Wyłączone z zakazu są natomiast m.in. stacje benzynowe, piekarnie, apteki, sklepy związane z obsługą turystów oraz kwiaciarnie. Do tej listy dołączają także punkty zlokalizowane na lotniskach i dworcach.

Od początku 2020 roku wszystkie niedziele mają być ustawowo wolne od handlu. Jak wynika jednak z badania przedstawionego przez Dziennik Gazetę Prawną, tylko 19 proc. Polaków jest zwolennikami ograniczenia handlu we wszystkie niedziele.

W połowie marca br. w Sejmie przedstawiciele handlu oraz parlamentarzyści podsumowali pierwszy rok z częściowym zakazem handlu. Jak zaznaczył wiceminister Stanisław Szwed - W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie toczą się żadne prace nad zmianami w ograniczeniu handlu w niedzielę.

Tagi: gospodarka, zakaz handlu, Wielkanoc 2019
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-04-2019

nicknickciniedziela juz byla wczoraj, tak dla przypomnienia Pana autora :)

Rozwiń komentarze (1)