Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Daniel Bochen
|
aktualizacja

Wielkanoc 2019 a zakaz handlu w niedziele. W które dni sklepy będą otwarte?

1
Podziel się:

Zakaz handlu w niedziele obowiązuje od marca 2018 r. Obecnie sklepy otwarte są zazwyczaj jedynie w ostatni weekend miesiąca. Kwiecień jest jednak wyjątkiem ze względu na zbliżającą się Wielkanoc.

Wielkanoc 2019 a zakaz handlu w niedziele
Wielkanoc 2019 a zakaz handlu w niedziele (East News)

Wielkanoc 2019 a zakaz handlu w niedziele

W nowym roku niedziele handlowe przypadają zdecydowanie rzadziej. Wszystko za sprawą zaostrzenia ustawy o zakazie handlu. Aktualnie zakupy możemy zrobić zazwyczaj jedynie w ostatnią niedzielę miesiąca. Kwiecień br. jest jednak wyjątkiem z uwagi na zbliżające się Święta Wielkanocne (Wielkanoc - 21 kwietnia).

Niedziele handlowe w kwietniu przypadną więc na ostatni weekend miesiąca oraz tydzień poprzedzający Święta. Zdecydowana większość sklepów, galerii handlowych i supermarketów będzie w te dni otwarta według ustalonych godzin.

Niedziele niehandlowe - kwiecień 2019:

  • 7 kwietnia
  • 21 kwietnia (Wielkanoc)

Niedziele handlowe - kwiecień 2019:

  • 14 kwietnia
  • 28 kwietnia

Zakaz handlu w niedziele. Będą zmiany w projekcie?

Zakaz handlu w niedziele obowiązuje od marca 2018 r. We wskazane dni zakazany jest nie tylko handel, ale również inne czynności związane ze sprzedażą, np. przeładunki, magazynowanie, logistyka oraz dystrybucja. Wyłączone z zakazu są natomiast m.in. stacje benzynowe, piekarnie, apteki, sklepy związane z obsługą turystów oraz kwiaciarnie. Do tej listy dołączają także punkty zlokalizowane na lotniskach i dworcach.

Od początku 2020 roku wszystkie niedziele mają być ustawowo wolne od handlu. Jak wynika jednak z badania przedstawionego przez Dziennik Gazetę Prawną, tylko 19 proc. Polaków jest zwolennikami ograniczenia handlu we wszystkie niedziele.

W połowie marca br. w Sejmie przedstawiciele handlu oraz parlamentarzyści podsumowali pierwszy rok z częściowym zakazem handlu. Jak zaznaczył wiceminister Stanisław Szwed - W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie toczą się żadne prace nad zmianami w ograniczeniu handlu w niedzielę.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
nicknickci
3 lata temu
niedziela juz byla wczoraj, tak dla przypomnienia Pana autora :)