Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. ŁWI
|

Wielkanoc 2021. Jakie obostrzenia w kościołach?

0
Podziel się:

Rząd wprowadził nowe restrykcje, które obowiązują podczas Świąt Wielkanocnych. Czy zamknięte będą kościoły?

Wielkanoc 2021. Jakie obostrzenia w kościołach?
Obostrzenia w kościołach (Pixabay)

Rząd apeluje, by w Święta Wielkanocne nie wybierać się na wyjazdy do swoich bliskich. Premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim wielokrotnie powtarzali, by zostać w domach i czas świąteczny spędzić tylko z domownikami. Restrykcje też dotyczą kościołów.

Wielkanoc 2021. Czy kościoły będą zamknięte?

Choć wielu ekspertów apelowało o to, by zamknąć na Święta Wielkanocne kościoły, które mogą zwiększyć ryzyko transmisji koronawirusa, to rząd nie zdecydował się na taki restrykcyjny krok. Wprowadzono za to ograniczenie liczby wiernych.

"Od 27 marca, w miejscach kultu religijnego będzie obowiązywał nowy limit osób – na 1 osobę będzie musiało przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób" - głosi rządowe rozporządzenie opublikowane na stronie gov.pl.

Wielkanoc 2021. Limit wiernych w kościołach

Parafie już przygotowują się na nowe wytyczne, które wprowadzono tydzień przed świętami wielkanocnymi. Mają one zahamować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Przestrzegany jest limit wiernych na uroczystościach religijnych, ale to nie wszystkie kroki, na jakie zdecydowała się część parafii.

Część z nich już odwołała tradycyjne sobotnie święcenie pokarmów, a w niedzielę wielkanocną i Lany Poniedziałek ma odbyć się więcej mszy niż zazwyczaj. To ma pozwolić na udział w nabożeństwach wszystkim zainteresowanym wiernym. Eksperci apelują jednak, by wybrać transmisje telewizyjne mszy świętych, gdyż to dużo bezpieczniejsze rozwiązanie.

Zobacz także: Unikają podatków, wypychają na samozatrudnienie. Będzie test przedsiębiorcy?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)