Trwa ładowanie...
bETlZRmJ
Notowania

Wielkanoc 2021 – Wszystkie wiadomości

Poniedziałek Wielkanocny 2021 a zakaz handlu. Od której godziny otwarte są sklepy?
05.04.2021 14:38

WIELKANOC 2021
 / 
Poniedziałek Wielkanocny 2021 a zakaz handlu. Od której godziny otwarte są sklepy?

W Poniedziałek Wielkanocny 5 kwietnia nie zrobimy zakupów w większości sklepów. Część z nich jest jednak otwarta i to zgodnie z przepisami. W jakich godzinach będzie można skorzystać z usług sklepów?

Wielkanoc 2021 a koronawirus. Jakie obostrzenia w kościołach?
05.04.2021 11:40

WIELKANOC 2021
 / 
Wielkanoc 2021 a koronawirus. Jakie obostrzenia w kościołach?

Czy kościoły będą zamknięte podczas Świąt Wielkanocnych? W związku z decyzją premiera oraz resortu zdrowia od niedawna obowiązuje nowy limit osób w kościołach.

Poniedziałek Wielkanocny 2021 a zakaz handlu. Otwarte sklepy
05.04.2021 11:38

WIELKANOC 2021
 / 
Poniedziałek Wielkanocny 2021 a zakaz handlu. Otwarte sklepy

W Poniedziałek Wielkanocny - tak jak i w Niedzielę Wielkanocną - obowiązuje zakaz handlu. To jednak nie oznacza, że wszystkie sklepy będą zamknięte. Część z nich zgodnie z prawem może być otwarta.

Wielkanoc 2021. Jakie obostrzenia obowiązują w święta?
1
05.04.2021 7:53

WIELKANOC 2021
 / 
Wielkanoc 2021. Jakie obostrzenia obowiązują w święta?

Tegoroczne Święta Wielkanocne odbywają się zgodnie z restrykcyjnymi zasadami, które opublikował w rozporządzeniu rząd. Obowiązywać ma limit osób podczas rodzinnych spotkań.

Poniedziałek Wielkanocny 2021. Czy dziś sklepy są otwarte?
1
05.04.2021 7:35

WIELKANOC 2021
 / 
Poniedziałek Wielkanocny 2021. Czy dziś sklepy są otwarte?

Poniedziałek Wielkanocny to jedno ze świąt nakazanych, w ramach którego obowiązuje zakaz handlu. Czy to oznacza, że nie zrobimy dziś zakupów?

bETlZRmL
Wielkanoc 2021 a zakaz handlu. Czy dziś będą otwarte sklepy? Do której godziny zrobimy zakupy?
04.04.2021 14:23

WIELKANOC 2021
 / 
Wielkanoc 2021 a zakaz handlu. Czy dziś będą otwarte sklepy? Do której godziny zrobimy zakupy?

Wielkanoc 2021 to dzień świąteczny, podczas którego obowiązuje zakaz handlu. Jest jednak kilka wyjątków, które pozwolą nam na zrobienie zakupów.

Wielkanoc 2021. Czy dziś sklepy są otwarte?
1
04.04.2021 12:20

ZAKAZ HANDLU
 / 
Wielkanoc 2021. Czy dziś sklepy są otwarte?

Wielkanoc 2021 to dzień świąteczny, który dodatkowo wypada w niedzielę. Zgodnie z przepisami obowiązuje wtedy zakaz handlu, ale to nie oznacza, że nigdzie nie zrobimy zakupów.

Wielkanoc 2021. Jakie obostrzenia w kościołach?
04.04.2021 10:20

WIELKANOC 2021
 / 
Wielkanoc 2021. Jakie obostrzenia w kościołach?

Rząd wprowadził nowe restrykcje, które obowiązują podczas Świąt Wielkanocnych. Czy zamknięte będą kościoły?

Wpływ pogody na świąteczne zakupy. W tym roku podobnie, jak w zeszłym
1
03.04.2021 11:32

ZAKUPY NA WIELKANOC
 / 
Wpływ pogody na świąteczne zakupy. W tym roku podobnie, jak w zeszłym

Świąteczne zakupy będą porównywalne z ubiegłorocznymi - mówi wiceprezes Polskiej Izby Handlu Maciej Ptaszyński. Dodał, że dzieje się to pomimo faktu, iż obecny lockdown jest lżejszy niż przed rokiem. Przypomniał również, że wpływ na koszyk zakupowy ma pogoda.

bETlZRmR
Koniec tanich jaj jest już blisko. Biedronka i Lidl już zadecydowały
27
03.04.2021 8:29

JAJKA
 / 
Koniec tanich jaj jest już blisko. Biedronka i Lidl już zadecydowały

10 sztuk jaj za niecałe 5 zł? Promocja na 30 jajek za 10 zł? Takie ceny niebawem mogą być przeszłością. Coraz więcej sklepów i producentów żywności rezygnuje ze sprzedaży jaj z chowu klatkowego. Czyli najtańszych. A to oznacza, że wzrost cen jest nieunikniony.

Wielkanoc 2021. Czy w święta dochodzą przelewy?
1
03.04.2021 6:41

BANKOWOŚĆ INTERNETOWA
 / 
Wielkanoc 2021. Czy w święta dochodzą przelewy?

Wielkanoc sprawia, że znaczna część instytucji, w tym banków, nie funkcjonuje tak, jak na co dzień. Czy uda nam się w tym czasie wykonać przelew? Podpowiadamy, jak sytuacja wygląda w praktyce.

Kurier w Wielkanoc. Czy w tych dniach dojdą do nas paczki?
1
03.04.2021 6:31

WIELKA SOBOTA
 / 
Kurier w Wielkanoc. Czy w tych dniach dojdą do nas paczki?

Wielkanoc to okres przygotowań i zakupów na wielką skalę. Te z kolei coraz chętniej robimy przez internet. Podpowiadamy, czy w święta dotrą do nas zamówione wcześniej dostawy od kuriera.

Wielkanoc 2021. Polacy ruszyli w Polskę, w busach brakuje miejsc
42
02.04.2021 18:34

WYJAZDY
 / 
Wielkanoc 2021. Polacy ruszyli w Polskę, w busach brakuje miejsc

Na nic zdał się apel premiera Mateusza Morawieckiego, by Wielkanoc spędzić w domu i nie przemieszczać się. To apel, a nie obowiązek, więc Polacy ruszyli na święta. Autobusy są przepchane, brakuje wolnych miejsc.

bETlZRmS
Wielkanoc 2021 a obostrzenia. Czy obowiązuje limit osób?
12
02.04.2021 17:42

OBOSTRZENIA
 / 
Wielkanoc 2021 a obostrzenia. Czy obowiązuje limit osób?

Rząd apeluje o pozostanie w domach i nie gromadzenie się podczas świąt Wielkiej Nocy. Ma to związek z trzecią falą pandemii koronawirusa. A jakie obostrzenia obowiązują w świąteczny długi weekend? Co z limitem osób?

Wielkanoc 2021. Jakie obostrzenia obowiązują? W jakich godzinach otwarte są sklepy? Najważniejsze informacje
8
02.04.2021 12:43

LOCKDOWN
 / 
Wielkanoc 2021. Jakie obostrzenia obowiązują? W jakich godzinach otwarte są sklepy? Najważniejsze informacje

Wielkanoc 2021 jak Wielkanoc 2020 - znów w cieniu koronawirusa. Przypominamy, jakie obostrzenia obowiązują w tym czasie. Warto pamiętać także o wzmożonych kontrolach na drogach i zmienionych godzinach pracy sklepów.

Wielkanoc 2021. Które majonezy wybieramy? Badanie pokazało "króla"
631
01.04.2021 17:23

MAJONEZ
 / 
Wielkanoc 2021. Które majonezy wybieramy? Badanie pokazało "króla"

Który majonez został wybrany za najlepszy? "Tradycyjnej" kłótni przy świątecznych stołach o wyższości Majonezu Kieleckiego nad Majonezem Dekoracyjnym Winiary lub odwrotnie prawdopodobnie żadne badanie nie jest w stanie rozstrzygnąć. Ale oszacować liczebność "majonezowych plemion" już można. W badaniu UCE Research i Grupy Blix dla money.pl sprawdziliśmy, po jaki majonez najczęściej sięgają ankietowani.

Ceny na Wielkanoc w górę. Zdrożeją owoce i nabiał
3
31.03.2021 12:32

CENY ŻYWNOŚCI W POLSCE
 / 
Ceny na Wielkanoc w górę. Zdrożeją owoce i nabiał

Ceny żywności na Wielkanoc w tym roku będą o około 1,5 proc. wyższe niż rok temu - wynika z analizy eksertów banku BNP Paribas. W ciągu ostatnich pięciu lat na Wielkanoc żywność drożała przeciętnie o około 3,8 proc. z roku na rok, a w zeszłym roku był to wzrost o 7,8 proc. Przeciętny koszyk wielkanocny zawierający dwa jaja, 50 g pieczywa i 50 g wędliny będzie kosztował o 1 proc. więcej rok do roku.

Chcesz mieć wynik przed świętami? Na test umów się jak najszybciej
211
29.03.2021 18:15

TESTY NA COVID
 / 
Chcesz mieć wynik przed świętami? Na test umów się jak najszybciej

Nie ma na co czekać: jeśli chcesz wyjechać na święta do rodziny i jednocześnie mieć pewność, że pozostawisz po sobie dobre wrażenie, a nie wirusa, już dziś umów się na zrobienie testu. Liczba dostępnych terminów szybko maleje.