Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
|

Wielkanoc 2021 a koronawirus. Jakie obostrzenia w kościołach?

0
Podziel się:

Czy kościoły będą zamknięte podczas Świąt Wielkanocnych? W związku z decyzją premiera oraz resortu zdrowia od niedawna obowiązuje nowy limit osób w kościołach.

Wielkanoc 2021 a koronawirus. Jakie obostrzenia w kościołach?
Wielkanoc. Jakie obostrzenia w kościołach (Pixabay)

Eksperci ostrzegają przed tym, by w Święta Wielkanocne wybierać się na wyjazdy do swoich bliskich. Rząd apeluje, by zostać w domach i czas świąteczny spędzić tylko z domownikami. Restrykcje też dotyczą kościołów.

Wielkanoc 2021. Obostrzenia w kościołach

Czy kościoły w dobie trzeciej fali pandemii koronawirusa powinny być zamknięte? Ten temat dzieli społeczeństwo. Choć wielu ekspertów apelowało o to, by zamknąć na Święta Wielkanocne kościoły, które mogą zwiększyć ryzyko transmisji koronawirusa, to rząd nie zdecydował się na taki restrykcyjny krok. Wprowadzono za to ograniczenie liczby wiernych.

"Od 27 marca, w miejscach kultu religijnego będzie obowiązywał nowy limit osób – na 1 osobę będzie musiało przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób" - głosi rządowe rozporządzenie opublikowane na stronie gov.pl.

Wielkanoc 2021. Mniej wiernych, więcej mszy

Parafie reagują na rządowe obostrzenia. Część z nich już odwołała tradycyjne sobotnie święcenie pokarmów, a w niedzielę wielkanocną i Lany Poniedziałek ma odbyć się więcej mszy niż zazwyczaj. To ma pozwolić na udział w nabożeństwach wszystkim zainteresowanym wiernym. Eksperci apelują jednak, by wybrać transmisje telewizyjne mszy świętych, gdyż to dużo bezpieczniejsze rozwiązanie.

Nowe wytyczne wprowadzono tydzień przed świętami wielkanocnymi. Mają one zahamować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Przestrzegany jest limit wiernych na uroczystościach religijnych, ale to nie wszystkie kroki, na jakie zdecydowała się część parafii.

Zobacz także: Unikają podatków, wypychają na samozatrudnienie. Będzie test przedsiębiorcy?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)